Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Lasery 2D fiber serii TruLaser 5000 – laserowe cięcie dla wydajności i precyzji

TruLaser 5000
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Technologie laserowe są nieodłącznym elementem przemysłu metalowego, zapewniającym szybkość, precyzję i ekonomiczność w procesach produkcyjnych. Nowoczesne systemy laserowe, takie jak lasery 2D fiber serii TruLaser 5000, rewolucjonizują sposób, w jaki przemysł przetwarza metale, oferując nie tylko szybkie, ale także powtarzalne i wysokiej jakości cięcie nawet najbardziej skomplikowanych konturów.

Działanie laserów 2D fiber serii TruLaser 5000 

Wyposażone w lasery na ciele stałym o mocy do 24 kW lasery 2D fiber serii TruLaser 5000 umożliwiają imponujące posuwy, gwarantując maksymalne wykorzystanie energii i skuteczne cięcie nawet najgrubszych materiałów. Dzięki zaawansowanym systemom wspomagającym oraz minimalnemu zaangażowaniu operatora czasy przestoju maszyny są zredukowane do minimum, co przekłada się na wyższą produktywność i efektywność produkcji. Z kolei nowoczesne rozwiązania, takie jak BrightLine fiber czy Highspeed Eco, pozwalają na osiągnięcie doskonałych rezultatów bez kompromisów. BrightLine fiber zapewnia znakomitą jakość detali oraz płynne odbieranie detali, natomiast Highspeed Eco, dzięki nowemu kształtowi dyszy, redukuje zużycie azotu nawet o 70% przy jednoczesnym podwójnym zwiększeniu zdolności przerobowej. To nie tylko oszczędność czasu i kosztów, ale także troska o środowisko naturalne, co staje się coraz ważniejszym aspektem w dzisiejszym przemyśle.

Zastosowanie laserów firmy TRUMPF 

Lasery 2D fiber serii TruLaser 5000 znajdują wszechstronne zastosowanie w przemyśle metalowym. Od precyzyjnego cięcia blach w formatach ponadwymiarowych, poprzez wycinanie delikatnych form nawet w grubej stali konstrukcyjnej, po obróbkę metali kolorowych z użyciem azotu bez obaw o odbicia czy cięcie blach foliowanych – możliwości są praktycznie nieograniczone. Dzięki funkcji CoolLine proces chłodzenia przedmiotu obrabianego w trakcie cięcia laserowego jest jeszcze bardziej precyzyjny, co zwiększa nie tylko niezawodność, ale także bezpieczeństwo całego procesu. W ten sposób, nowoczesne lasery stanowią niezawodne narzędzie w przemyśle metalowym, pozwalając na osiągnięcie wyższych standardów jakościowych i produkcyjnych.