Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Charakterystyka taśmy zbrojonej z aluminium

Taśma aluminiowa
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Zbrojona taśma aluminiowa: właściwości i zastosowanie

Zarówno w przemyśle, jak i w gospodarstwie domowym solidne spoiwa to podstawa. Taśma aluminiowa zbrojona firmy Anticor ma jednak więcej funkcji, niż się na pozór wydaje. W naszym artykule zbadamy sprawę bliżej.

Taśma aluminiowa do zadań specjalnych

Aby połączyć ze sobą dwa zakończenia zwykłych rurek PCV, powiedzmy, samoprzylepna taśma aluminiowa może wystarczyć. Jednak gdy zachodzi potrzeba klejenia rur wentylacyjnych... Cóż, w takiej sytuacji lepiej sięgnąć po taśmy zbrojone. Dlaczego?

Włókno szklane stanowi nośnik oraz wzmocnienie takiej taśmy. Jest dzięki temu dużo bardziej wytrzymała, więc pozwoli uchronić instalację przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz temperaturą. Z tego też względu polecamy ją do owijania ciągów w systemach grzewczych.

Siatka z włókna szklanego nie przeszkadza w tym, aby taśma aluminiowa była elastyczna. W związku z tym trzyma się na różnych, nawet nierównych powierzchniach z takim samym skutkiem co zwykłe taśmy aluminiowe gładkie. Poza tym w przypadku produktów Anticor zastosowano klej odporny na starzenie, więc wszelkiego rodzaju łączenia lub łatki same się nie odklejają z biegiem lat. Co równie istotne, nawet skrajne temperatury (na plusie i minusie) nie powodują degradacji kleju.

Izolacyjne właściwości taśmy aluminiowej

Dobra współpraca z temperaturą sprawia, że opisane wyżej materiały są doskonałe jako termoizolatory. Taśma aluminiowa Anticor ma do tego metaliczną powłokę. Odbija promienie słoneczne, tak więc nie nagrzeją one zewnętrznych kanałów wentylacyjnych czy instalacji elektrycznych.

Dobre parametry termiczne taśmy z aluminium pozwalają wykorzystać ją w roli ekranu cieplnego przy różnorakich przedsięwzięciach. Można nią okleić ścianę za kaloryferem na przykład, co zapobiegnie utracie temperatury. W świecie elektroniki tymczasem taśma aluminiowa służy jako termiczne zabezpieczenie podzespołów. Warstwa czystego aluminium jest wprawdzie cienka, lecz w zupełności wystarczy do takich celów.

Sposób przechowywania taśm zbrojonych

Zbrojona taśma metalizowana powinna być magazynowana w odpowiednich warunkach, żeby jej właściwości zachowały świeżość przed użyciem. Zwłaszcza jeśli kupiło się zapas na przyszłość. Przede wszystkim musi leżeć w suchym pomieszczeniu. Nie należy też bez potrzeby otwierać opakowań. Oryginalne kartony zapewniają maksymalne zabezpieczenie produktu. Dobrej jakości taśma aluminiowa powinna również znaleźć się w miejscu o temperaturze ok. 25 stopni. Przestrzeganie wytycznych jest istotne, ponieważ tylko dzięki temu potencjał taśm metalizowanych może zostać w pełni wykorzystany.