Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zdobyć zawód spawacza - kluczowe kroki i perspektywy zawodowe

praca jako spawacz
Źródło zdjęć: Canva
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Poszukiwanie pracy jako spawacz może być krokiem w stronę stabilnej i satysfakcjonującej kariery. W dzisiejszym artykule omówimy kluczowe kroki, jakie należy podjąć, aby zostać wykwalifikowanym spawaczem, a także przedstawimy perspektywy zawodowe w tej dziedzinie. Z kursu na spawacza może skorzystać praktycznie każdy. Nie ma żadnych specjalnych wymagań ani warunków, które muszą spełnić kandydaci na spawaczy. Niezależnie od szkolenia, kursanci muszą jedynie być pełnoletni i posiadać wykształcenie co najmniej podstawowe. Konieczne jest również posiadanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania takiego zawodu.

Kursy spawacza - podstawa wykształcenia

Podstawą do rozpoczęcia kariery jako spawacz są odpowiednie kursy i szkolenia. Kursy spawacza oferują kompleksowe przygotowanie do zawodu, ucząc technik spawania, bezpieczeństwa pracy oraz obsługi niezbędnego sprzętu. Istnieje wiele różnych kursów spawacza dostępnych na rynku, więc warto dokładnie przeanalizować oferty, porównać kursy spawacza ceny i wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i możliwościom finansowym.
Jak zdobyć zawód spawacza

Spawacz to zawód, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowaną siłę roboczą w przemyśle. Jeśli zastanawiasz się, jak zdobyć zawód spawacza, pierwszym krokiem jest ukończenie odpowiedniego kursu spawacza. Istnieje wiele rodzajów kursów, które pozwalają na naukę różnych metod spawania i materiałów. Jednym z renomowanych ośrodków szkoleniowych oferujących szeroki wybór kursów spawacza jest Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie, znane również jako MCKK Lubin.

Kursy spawacza

Jakie rodzaje kursów spawania są dostępne?

Dostępne są różnorodne rodzaje kursów spawacza, które umożliwiają zdobycie niezbędnych umiejętności w obszarze spawania. Kursy te obejmują naukę różnych metod spawania oraz materiałów, takich jak spawanie gazowe, MAG, MIG, elektroda otulona, TIG czy zgrzewanie rur. Każdy kurs skupia się na specyficznych technikach i zastosowaniach, aby uczestnicy mogli wybrać ten, który najlepiej odpowiada ich potrzebom i aspiracjom zawodowym.

  • Spawanie gazowe 311  celem kursu jest wprowadzenie do zagadnień wytwarzania stali, nauka budowy urządzeń do spawania gazowego oraz dowiedzenie się jak bezpiecznie wykonywać prace spawalnicze.
  • Spawanie MAG 135  jest to kurs spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych lub mieszanek gazowych MAG 135. Czas  zdobyć nowy zawód lub poszerzyć horyzonty z zakresu spawania elektrodami topliwymi. Metoda MAG wykorzystywana jest do trwałego łączenia stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych.
  • Spawanie MIG 131  tak jak w przypadku pozostałych kursów spawalniczych nauczysz się spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych MIG 131.
  • Elektroda otulona 111 – zakres spawania elektrodami otulonymi. Dzięki niemu nauczysz się efektywnie łączyć powstania w wyniku stopienia topliwej elektrody i materiału spawanego temperaturą łuku elektrycznego. Na spoinę złącza składają się metaliczny rdzeń elektrody, metaliczne składniki otuliny oraz nadtopione brzegi spawanego materiału.
  • Spawanie TIG 141 – zdobądź specjalistyczne kompetencje i większą konkurencyjność na rynku pracy. Metoda to spawanie łukowe elektrodą nietopliwą TIG 141 co oznacza łączenie uzyskuje się poprzez stopienie metalu spawanych elementów i materiału dodatkowego temperaturą łuku elektrycznego.
  • Zgrzewanie rur – to kurs, na którym nauczysz się ogólnych wiadomości z zakresu technologii zgrzewania oraz materiałów termoplastycznych, przygotujemy się do tego jak łączyć elementy. Dowiesz się na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń dla zdrowia podczas zgrzewania tworzyw termoplastycznych. Na podstawie wykonanego złącza egzaminacyjnego dokonasz oceny jakości połączenia.

spawacz

Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie (MCKK Lubin) - jakość i renoma

Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie (MCKK Lubin) to renomowana instytucja edukacyjna, która oferuje wysokiej jakości kursy spawacza. Dzięki bogatemu doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze instruktorów, MCKK Lubin zapewnia kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie spawacza. Kursy spawacza w MCKK Lubin obejmują zarówno teorię, jak i praktykę, umożliwiając absolwentom zdobycie niezbędnych umiejętności do wykonywania zawodu na wysokim poziomie. Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie (MCKK Lubin) cieszy się uznaniem ze względu na swoją wysoką jakość szkoleń oraz renomę wśród kursantów i pracodawców. Dzięki nowoczesnym metodom nauczania oraz doświadczonej kadrze instruktorskiej, MCKK Lubin zapewnia kompleksową edukację w zakresie spawalnictwa, dostosowaną do wymagań rynku pracy. Ośrodek słynie z profesjonalnego podejścia do szkolenia, co przekłada się na wysoki poziom umiejętności i kompetencji absolwentów, którzy z powodzeniem znajdują zatrudnienie w branży.

zawód spawacza

Perspektywy zawodowe dla spawaczy

Po ukończeniu kursu spawacza i uzyskaniu niezbędnych kwalifikacji, otwierają się liczne możliwości zawodowe. Spawacze są potrzebni w wielu branżach, takich jak przemysł metalurgiczny, motoryzacyjny, budowlany czy stoczniowy. Dzięki rosnącemu popytowi na wykwalifikowanych spawaczy, osoby posiadające odpowiednie umiejętności mogą liczyć na stabilne zatrudnienie oraz atrakcyjne wynagrodzenie.

Zdobycie zawodu spawacza wymaga zaangażowania i odpowiedniego przygotowania, ale może być to również krok w stronę satysfakcjonującej kariery zawodowej. Wybierając odpowiedni kurs spawacza, tak jak te oferowane przez Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie (MCKK Lubin), oraz rozwijając swoje umiejętności, można otworzyć sobie drogę do stabilnej pracy i zawodowego sukcesu.