Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zapasowe źródło energii – agregat prądotwórczy

agregat prądotwórczy
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Szukasz sprawdzonego, dodatkowego źródła energii? Koniecznie sprawdź, czym są agregaty i dlaczego warto wybrać właśnie ten typ zasilania zapasowego.

W dzisiejszym dynamicznym środowisku wiele sytuacji może skutkować nagłym brakiem zasilania. Kiedy standardowe źródło energii zawodzi, agregat prądotwórczy staje się nieocenionym wsparciem dla różnych sektorów. Poniżej przedstawiamy informacje na temat korzyści wynikających z posiadania zapasowego źródła energii oraz działania różnych rodzajów agregatów prądotwórczych.

Kto potrzebuje dodatkowego źródła energii?

Istnieje wiele przypadków, w których posiadanie zapasowego źródła energii staje się kluczowe. Przede wszystkim są to firmy, których działalność nie może być przerywana, takie jak szpitalelaboratoria czy zakłady produkcyjne. Ponadto agregaty są niezastąpione w przypadku obszarów, gdzie dostęp do regularnego zasilania może być utrudniony, np. na placach budowy.

Agregat prądotwórczy sprawdzi się również w gospodarstwie domowym, szczególnie jeśli znajduje się ono w okolicy, w której często występują awarie energetyczne lub dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony.

Agregaty prądotwórcze – sposób działania

Agregaty prądotwórcze działają na zasadzie przekształcania energii mechanicznej na elektryczną. Silnik spalinowy napędza generator, który z kolei wytwarza prąd elektryczny. Ta prosta, ale skuteczna zasada sprawia, że agregaty prądotwórcze są niezawodnym rozwiązaniem w sytuacjach awaryjnych i sprawdzą się zarówno w przemyśle i na budowie, jak i gospodarstwie domowym.

Rodzaje agregatów

Agregaty prądotwórcze dzielimy na dwa podstawowe rodzaje: agregaty trójfazowe i agregaty jednofazowe. Czym różnią się one od siebie?

Agregaty jednofazowe, jak sama nazwa wskazuje, generują prąd elektryczny o jednej fazie. Są one idealne do zasilania pojedynczych urządzeń, narzędzi elektrycznych czy oświetlenia. Występują w różnych mocach, co pozwala dostosować je do różnych zastosowań domowych, rzemieślniczych czy rekreacyjnych. Agregaty jednofazowe są łatwiejsze w obsłudze i bardziej kompaktowe, co czyni je popularnym wyborem dla indywidualnych użytkowników.

Z kolei agregaty trójfazowe generują prąd elektryczny z trzema fazami. Są powszechnie stosowane w przemyśle, budownictwie i innych miejscach, gdzie wymagana jest zasilanie większej liczby urządzeń o dużej mocy. Charakteryzują się wyższą wydajnością i stabilnością w porównaniu do jednofazowych, a w związku z tym również większą ceną.

Gdzie kupić agregat prądotwórczy?

Szukasz sprawdzonego, awaryjnego źródła energii? Agregat prądotwórczy jest dosyć sporą inwestycją. Właśnie dlatego warto postawić na sprawdzonych dostawców, którzy w swojej ofercie posiadają agregaty tylko sprawdzonych marek. Wszystkie najlepsze, niezawodne modele znanych producentów, takich jak Daewoo czy Champion, znajdziesz już teraz w sklepie internetowym Fenix Maszyny, którego kadra dodatkowo pomoże w wyborze maszyny idealnie dostosowanej do Twoich preferencji.