Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Producent pojemników plastikowych. Jak wybrać odpowiednią firmę?

Opakowania plastikowe
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Dobrze opakowany produkt to jeden z najważniejszych aspektów rynkowego sukcesu. Opakowania powinny być dostosowane do wymagań, jakie stawia dane zastosowanie, estetyczne i w pełni funkcjonalne. Jak nietrudno się domyślić, dobór odpowiedniego opakowania może przysporzyć wielu problemów. Jak uniknąć? Na ten temat piszemy w nowym artykule.

Producent opakowań z tworzyw sztucznych - co powinien mieć w ofercie?

Jednym z najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy, która dostarczy dla nas opakowania plastikowe jest z całą pewnością różnorodność jej oferty. Dzięki niej zyskamy pewność co do tego, że niezależnie od specyfiki poszczególnych produktów, formy dystrybucji oraz ich zastosowania, uda nam się dopasować do nich właściwe opakowania. Uwagę należy zwrócić również na kwestie ekologiczne - dobrze, jeśli materiały, z których produkowane są opakowania pochodzą - przynajmniej w części - z recyklingu i można poddać je ponownemu przetworzeniu. Spore znaczenie ma też standard współpracy - zwłaszcza terminowość dostaw. 

Opakowania plastikowe. Jakie rodzaje oferuje producent opakowań plastikowych?

Wspomnieliśmy już, że różnorodność oferty producenta opakowań to jeden z najważniejszych czynników. Dobry producent pojemników plastikowych powinien oferować różne rodzaje opakowań, dostosowane do dystrybucji zróżnicowanych typów produktów. Przy zapoznawaniu się z jego ofertą, uwagę należy zwrócić, czy znajdują się w niej takie opakowania jak:

  • pojemniki i pudełka plastikowe - idealne do dystrybucji produktów sypkich, dań gotowych, słodyczy lub kosmetyków i chemii gospodarczej;
  • słoiki - świetnie sprawdzają się do przechowywania i sprzedaży kosmetyków w formie maści i kremów, a także produktów spożywczych takich jak pasty, przetwory owocowe i warzywne lub sosy i przyprawy;
  • butelki - do dystrybucji wszelkiego rodzaju produktów płynnych. W ofercie wielu producentów znajdziemy butelki ze spryskiwaczami, które idealnie nadają się dla branży kosmetycznej. 

Pojemniki plastikowe, słoiki, butelki i pudełka plastikowe - co trzeba wiedzieć?

W przypadku opakowań dla produktów spożywczych ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo. Warto więc upewnić się, że dostawca opakowań spełnia wszystkie normy i posiada odpowiednie certyfikaty. Uwagę zwróćmy także na materiały - powinny one być dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Opakowanie powinno nie tylko chronić produkt, ale także być praktyczne dla klienta. Koniecznie pochylmy się więc nad jego ergonomią - przede wszystkim łatwością otwierania i ponownego zamykania. Dobre opakowanie to także doskonała metoda budowania wizerunku marki. Wybierajmy więc dostawców oferujących opcje personalizacji opakowań.

Plastikowe opakowania do produktów. Zadowolenie klientów i świetny wygląd produktów

Przy wyborze opakowań nie sposób pominąć kosztów ich zakupu. Dobry dostawca powinien oferować konkurencyjne ceny, ale jednocześnie zapewnić wysoką jakość opakowań. Duże znaczeni ma ponadto sprawność współpracy - zwłaszcza to, czy zamówienia realizowane są terminowo. Uwagę należy zwrócić także na łatwość przechowywania i transportu opakowań, która w dużym stopniu wpływa na koszty dystrybucji każdego produktu.

Producent pojemników plastikowych dla branży spożywczej i nie tylko

Dobór odpowiednich opakowań plastikowych do produktów to ważny element strategii wprowadzenia na rynek różnych produktów. Warto więc nawiązać współpracę z dostawcą, który jest gotów dostosować się do specyficznych potrzeb danego biznesu i zapewnić wsparcie na każdym etapie produkcji.