Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kotłownie kontenerowe Butra – sprawdź, jak działają mobilne rozwiązania w ogrzewaniu budynków

kotłownie mobilne
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Kotłownie zazwyczaj kojarzą się ze starymi, węglowymi piecami zanieczyszczającymi środowisko. Najczęściej w piwnicach, brudne, pełne pyłu i dymu. Wcale nie musi tak być! Najlepszym tego przykładem są mobilne kotłownie kontenerowe Butra, które dają możliwość transportu z miejsca na miejsce i są zasilane ekologicznymi paliwami. Czytaj dalej, aby poznać ich pełną specyfikację.

Czym są kotłownie mobilne i z czego się składają?

Mobilne kotłownie kontenerowe to przenośne systemy grzewcze umieszczone w specjalnie dostosowanych kontenerach. Kontenery te zawierają kompletny zestaw urządzeń potrzebnych do generowania ciepła lub energii termicznej. Kotłownie kontenerowe są często stosowane w miejscach, gdzie istnieje potrzeba tymczasowego lub mobilnego dostarczania ciepła, na przykład w trakcie remontów, awarii systemów grzewczych lub na budowach. Główne elementy mobilnych kotłowni kontenerowych to zazwyczaj:

  • Kocioł - centralny element, który generuje ciepło poprzez spalanie paliwa, takiego jak gaz, olej opałowy czy biomasę.
  • System sterowania - kontroluje procesy grzewcze i zapewnia efektywne zarządzanie temperaturą oraz innymi parametrami.
  • Pompy i obwody grzewcze – są odpowiedzialne za przepływ medium grzewczego do miejsc, gdzie jest potrzebne ciepło.
  • Palnik – jego zadaniem jest spalanie paliwa w kotle w celu wytworzenia energii cieplnej.
  • Systemy bezpieczeństwa - zabezpieczenia chroniące przed ewentualnymi awariami lub nieprawidłowościami w pracy kotła.

Mobilne kotłownie są łatwe w transporcie, instalacji i demontażu. Mogą być stosowane w różnych miejscach w zależności od potrzeb, co czyni je elastycznym rozwiązaniem w przypadku chwilowych problemów z dostępem do ciepła. Ponadto, ich umieszczenie w kontenerze zapewnia dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz ułatwia przechowywanie i transport.

Oferta Butra – konstrukcje kontenerowe i nie tylko

Jednym z czołowych dostawców mobilnych kotłowni kontenerowych oraz nowoczesnych konstrukcji tego rodzaju jest firma Butra. Przedsiębiorstwo nie tylko oferuje sprzedaż i wynajem przenośnych kotłowni, ale także angażuje się w szeroką gamę usług, obejmujących dystrybucję wytworzonego ciepła oraz dostawę ekologicznego pelletu drzewnego w konkurencyjnych cenach.

kotłownie kontenerowe wnętrze butra

Butra obsługuje klientów z różnych branż, wśród których znajdują się zarówno firmy budowlane, realizujące własne projekty, jak i właściciele budynków oraz osiedli mieszkaniowych. Elastyczne rozwiązania grzewcze sprawdzają się doskonale w przypadku chwilowych problemów z dostępem do ciepła, remontów czy awarii systemów.

Elastyczne możliwości kotłowni mobilnych Butra 

Butra to firma ceniona wśród swoich klientów głównie dzięki oferowanym możliwościom we wprowadzanych rozwiązaniach. Budowa kotłowni nie jest zawsze taka sama, ponieważ firma ma świadomość potrzeb swoich klientów. Wszystkie elementy tymczasowego źródła ciepła są konsultowane i przedstawiane na samym początku. Moment oddania kotłowni kontenerowej do użytku jest poprzedzony odpowiednimi testami. W skrócie, klienci mogą być pewni poprawnego działania kotłowni w momencie odbioru.

kotłownie kontenerowe

Ekologia w ogrzewaniu budynków jest możliwa! 

Mobilne kotłownie Butra nie tylko zapewniają ciepło przez całą dobę, ale także spełniają najnowsze normy EcoDesign klasy V, zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi. Przedsiębiorstwo zdecydowanie stawia na ekologię, prezentując świadomy wybór alternatyw w postaci pelletu drzewnego, zrębków drewna czy ekogroszku. Warto zauważyć, że firma korzysta wyłącznie z kotłów renomowanych producentów na polskim rynku, co zapewnia efektywność i wysoką jakość oferowanych rozwiązań.

Skontaktuj się z Butra i zainwestuj w innowacyjne rozwiązanie

Też wolisz korzystać z ekonomicznych i ekologicznych źródeł ciepła? Zainwestuj w rozwiązania Butra. Aby to zrobić, zajrzyj na oficjalną stronę internetową firmy i przejdź do kontaktu – znajdziesz tam formularze kontaktowe i numery telefonu do firmy. 

Butra kotłownie kontenerowe - dane kontaktowe:

Władysława Łokietka 47 C
81-736 Sopot
+48  602 783 488
www.kotlowniemobilne.pl