Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie są rodzaje gazów technicznych i do czego służą?

gazy techniczne
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Gazy techniczne są substancjami chemicznymi o szczególnych właściwościach, które mogą być wykorzystywane w specjalistycznych celach. Znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, medycynie i nauce. Aby kupić gaz techniczny, należy wyposażyć się w specjalną butlę.

Czym są gazy techniczne?

Jeśli interesują Cię gazy techniczne — zastosowanie warto poznać. Mogą być one używane do spawania, utleniania i cięcia metali. Wykorzystywane są w produkcji elektroniki i żywności. Często używa się ich również w nauce. Każdy gaz techniczny ma określone właściwości fizyczne, takie jak temperatura wrzenia oraz topnienia, gęstość czy ciśnienie. Wśród popularnych gazów technicznych można wymienić tlen, argon, hel i dwutlenek węgla Każdy z tych nich charakteryzuje się unikalnym zastosowaniem. Może być używany w różnych dziedzinach przemysłu i nauki.

Gazy techniczne są produkowane w taki sposób, aby spełniać określone normy czystości. Skład jest dostosowany do konkretnych zastosowań, co umożliwia jego kontrolowane wykorzystanie. Substancje te są zazwyczaj chemicznie stabilne, co oznacza, że w normalnych warunkach nie wchodzą one łatwo w reakcje chemiczne. Dzięki temu mogą być bezpiecznie używane w przebiegu różnych procesów. Gazy są produkowane, przechowywane, pakowane i dystrybuowane zgodnie z normami, co pozwala na ich bezpieczne użytkowanie. Przechowuje się je w specjalnych butlach.

W jaki sposób można wykorzystać gazy techniczne?

W naszej ofercie znajdziesz butle z helem, który jest lekkim i niepalnym gazem często wykorzystywanym do napełniania balonów. Takie akcesoria są chętnie wykorzystywane przez różne firmy w celach promocyjnych. Stanowią ponadto dużą atrakcję dla dzieci. Umożliwiamy zarówno wypożyczenie, jak i zakup butli. Obsługujemy różnorodne wydarzenia masowe. Hel do balonów od COMPACT GAZ oświetleniowych doskonale się sprawdza na planach filmowych.

Dwutlenek węgla (CO2) używany jest do produkcji napojów gazowanych. W naszej ofercie znajduje się profesjonalny sprzęt do napełniania butli, w tym naboi do ekspresów wytwarzających wodę gazowaną. Wejdź na stronę: https://gaz24.pl/butle-typu-soda/, aby poznać szczegóły. Poza spożywczym CO2 udostępniamy również gazy do spawania, takie jak argon. Możliwe jest zamówienie butli o różnych pojemnościach. Skontaktuj się z nami, aby zapoznać się ze szczegółami. Udostępniamy gazy techniczne w Poznaniu. Zapewniamy szybką dostawę pod wskazany adres. Każdy kierowca jest wyposażony w terminal płatniczy.