Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak przebiega produkcja uszczelek magnetycznych?

produkcja uszczelek magnetycznych
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Przebieg procesu produkcji uszczelek magnetycznych

Produkcja uszczelek magnetycznych w branży chłodniczej obejmuje szereg szczegółowych etapów, które razem składają się na kompleksowy proces produkcyjny. Wszystko rozpoczyna się od etapu ekstruzji, kiedy to z granulatu PVC formuje się uszczelkę. Kolejno przechodzi się do precyzyjnego cięcia uszczelki, zgodnie z wyznaczonymi wcześniej wymiarami. Dzięki zaawansowanym technologicznie linom produkcyjnym, możliwe jest zachowanie wysokiej precyzji i minimalizacja ilości odpadów.

Centralnym punktem produkcji jest etap magnesowania, gdzie operator umieszcza magnetyczny wkład w uszczelce i przycina go do wymaganego rozmiaru. Magnesy zazwyczaj są w układzie polaryzacji S N S, choć możliwe jest także ustawienie N S N. Proces zgrzewania naroży uszczelek, wykonywany na maszynach automatycznych lub półautomatycznych, zapewnia mocne i trwałe połączenie.

Kontrola jakości i magazynowanie

Cała produkcja podlega rygorystycznej kontroli jakości na każdym etapie. Kontrolowane są parametry zgrzewu, wymiary, a także inne specyficzne aspekty produkcji. Systematyczna kontrola jakości pozwala na unikanie błędów i szybką interwencję w przypadku wykrycia problemów, co zapewnia najwyższą jakość produktów.

Magazynowanie uszczelek ma istotne znaczenie. Odpowiednie warunki przechowywania zapobiegają utracie ich właściwości i chronią przed deformacją. Uszczelki muszą być przechowywane w dostarczonych opakowaniach lub na specjalnych stojakach z odpowiednim wsparciem.

Przechowywanie w kontrolowanych warunkach temperatury i wilgotności, jak zalecają eksperci z AiFO Components, jest kluczowe dla zachowania właściwości uszczelek. AiFO, jako lider w produkcji uszczelek magnetycznych, wypracowało normy i standardy w magazynowaniu oraz transporcie tych komponentów.

Zastosowanie uszczelek w chłodnictwie

Zastosowanie uszczelek magnetycznych jest różnorodne, ale najczęściej można je spotkać w urządzeniach chłodniczych z drzwiami lub szufladami, takich jak lodówki, szafy chłodnicze czy stoły chłodnicze. Uszczelka magnetyczna, umieszczona w drzwiach chłodniczych, gwarantuje szczelne zamknięcie i izolację. Różnorodność modeli pozwala na elastyczne dopasowanie do konkretnego typu mebli chłodniczych.