Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Producent opakowań plastikowych - co ma w ofercie i z jakich technologii korzysta?

opakowania plastikowe
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Opakowania plastikowe znajdują szerokie zastosowanie w branży spożywczej, kosmetycznej, motoryzacyjnej, chemicznej, czy budowlanej. Inwestując w nie, firmy muszą pamiętać, aby wybierać produkty od zaufanych i cenionych na rynku producentów. Tego typu wyroby powinny posiadać stosowne certyfikaty, ponadto muszą być bezpieczne dla użytkownika.

Rodzaje dostępnych na rynku tworzyw sztucznych

Producent opakowań plastikowych ma do wyboru szereg materiałów, z których może wyprodukować rozmaite wyroby. Wiele opakowań wytwarzanych jest z HDPE, czyli polietylenu o dużej gęstości. Dzięki niemu można zastosować formowanie opakowań techniką wytłaczania z rozdmuchem. Co ważne, materiał ten znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym. Nie wpływa negatywnie na smak i jakość żywności. W sprzedaży znajdują się również opakowania wykonane na przykład w PVC (polichlorku winylu). Jest on często spotykany zwłaszcza w przypadku artykułów kosmetycznych i mleczarskich. Ponadto używa się go podczas produkcji folii do pakowania mięsa.

Czym wyróżnia się dobry producent opakowań z plastiku?

Firma produkująca opakowania z plastiku powinna nieustannie się rozwijać i udoskonalać swoje wyroby. Dobrze, jeśli jej usługi są kompleksowe i obejmują zarówno standardowe, jak i nietypowe opakowania. Profesjonalne przedsiębiorstwo musi starać się sprostać potrzebom wszystkich branż. Niezwykle istotne jest też indywidualne podejście do każdego klienta. Doświadczony producent korzysta z nowoczesnych technik i specjalistycznych maszyn. Jego produkty posiadają niezbędne certyfikaty i są bezpieczne. Najlepsi producenci opakowań na rynku nieustannie poszerzają swój asortyment i wkładają jednakowy wysiłek w realizację zarówno małych, jak i dużych zleceń.

Z jakich technologii korzysta producent opakowań z tworzyw sztucznych?

Producent opakowań z plastiku korzysta z innowacyjnych technologii, które przyśpieszają produkcję. Jeżeli chodzi np. o produkcję butelek to znakomitą opcją będzie proces wytłaczania z rozdmuchem. Polega on na stopieniu surowca i wytłoczenia go w rękaw. Później rękaw ten zostaje zamknięty i schłodzony wodą, po czym powietrze jest wdmuchiwane do rękawa, dzięki czemu formuje się tworzywo. W ofercie producenta opakowań z tworzyw sztucznych znaleźć można wszelkiej maści opakowania np. na kosmetyki, żywność, butelki z zakrętką itp. Zamówić można te o klasycznej wielkości, kształcie i kolorze, jak i wyroby na specjalne, indywidualne zamówienie, które odbiegają od standardowych rozwiązań dostępnych na rynku.