Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać wózek paletowy z wagą?

wózek paletowy z wagą
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Hydrauliczne wózki paletowe lub bujakowe są popularne wśród różnorodnego wyposażenia magazynowego.

Są one z powodzeniem wykorzystywane do łatwego transportu towarów na paletach, a także europaletach. Dzięki obecności mechanizmu hydraulicznego możliwe jest podnoszenie i opuszczanie wideł na wysokość do dwóch metrów. Szczególnie popularne jest urządzenie z wbudowaną wagą. Wózek paletowy z wagą pozwala nie tylko na transport ładunku, ale również na jego natychmiastowe zważenie. Sklep internetowy Vagar, w którym wózek paletowy z wagą prezentowany jest w różnych modelach, gwarantuje wysoką jakość urządzeń. 

Hydrauliczny wózek paletowy z wagą - cechy

Wózki z wagą są niezbędne w magazynach, charakteryzują się masą zalet w porównaniu z innymi urządzeniami elektrycznymi do załadunku. Warto podkreślić główne zalety, jakie posiada hydrauliczny wózek paletowy:

 • przystępny koszt
 • zwrotność;
 • kompaktowość. 

Oczywiście modele z wagą są szczególnie interesujące dla magazynów ze względu na możliwość nie tylko transportu ładunku, ale także jego ważenia, gwarantując dokładne wyniki pomiarów. 

W zależności od rodzaju kół, hydrauliczne wózki wagowe mogą być z powodzeniem stosowane na wielu różnych powierzchniach. Zachowane są przy tym wszystkie wartościowe cechy urządzenia. Należą do nich zwrotność, niezawodność i duża nośność. Dokładność pomiarów wag, które są wbudowane w wahacz, jest gwarantowana. 

Taki sprzęt jest z powodzeniem stosowany w supermarketach i magazynach, zakładach przemysłowych. Bujaki z wagą są również poszukiwane w rolnictwie. Ze względu na niewielkie rozmiary i doskonałą zwrotność, takie wózki są niezbędne w różnych miejscach. W sklepie internetowym każdy będzie mógł wybrać godny model, po czym pozostaje złożyć zamówienie, z szybką i wygodną, bezpieczną dostawą. 

Jak nie popełnić błędu w wyborze

Wybierając rockle z wagą, warto zwrócić uwagę na tak istotne wymagania, jak:

 • udźwig;
 • maksymalny limit ważenia;
 • rozmiar wideł. 

Możliwości modeli są zróżnicowane. Wygodny i niezawodny wózek paletowy może być:

 • lekki, o udźwigu od pięciuset do tysiąca pięciuset kilogramów;
 • standardowy - o udźwigu od półtorej do dwóch ton
 • ciężki, o udźwigu przekraczającym trzy tysiące kilogramów. 

Nie mniej istotnym kryterium wyboru jest wielkość wózka. Tutaj ważne jest dopasowanie do wymiarów palet, a także palet. Możliwe są zarówno standardowe wahacze, jak i modele, w których widły są skrócone. Istnieją również modele z długimi widłami i widłami o szerokim rozstawie. 

Materiał kół

Przy wyborze istotny jest materiał, z którego wykonane są koła. Jeśli koła są wysokiej jakości, wózek będzie w stanie z łatwością przemieszczać dość ciężkie, nieporęczne ładunki po płaskiej powierzchni. 

Materiał musi spełniać następujące wymagania

 • odporność na zużycie;
 • płynna praca wózka;
 • brak hałasu i wibracji. 

W przypadku kół do wózków preferowane są takie materiały jak poliuretan i guma, a także nylon. 

Charakterystyka technologiczna

Wybierając modele wózków paletowych z wagą, warto zwrócić uwagę na charakterystykę technologiczną. Standardowe funkcje obejmują tarowanie i stabilizację wagi, a także sumowanie i zerowanie. Ważny jest także stopień ochrony czujników wagowych i wyświetlacza przed wilgocią i pyłem. Wskaźnik powinien mieć stopień ochrony IP67. 

W niektórych modelach dostępne jest Wi-Fi. W ten sposób możliwe jest szybkie przesyłanie danych do komputera w celu przeprowadzenia przetwarzania w programie księgowym. 

Zakres temperatur pracy wynosi od minus dziesięciu stopni do plus czterdziestu stopni.