Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Odboje elastyczne – nowoczesne rozwiązania ochrony magazynów

hala magazynowa
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Odboje elastyczne są nowoczesnymi rozwiązaniami służącymi do usprawnienia codziennych czynności związanych z pracami magazynowymi. Ich głównym zadaniem jest ograniczenie ryzyka szkód powstałych na skutek kolizji wózków widłowych i innych urządzeń z elementami wyposażenia hali magazynowej. Poznaj najważniejsze zalety związane z posiadaniem tego typu akcesoriów w swojej firmie.

Elementy infrastruktury mogą zostać odseparowane dzięki odbojom elastycznym, a przez to odpowiednio chronione przed przypadkowymi uderzeniami, kolizjami z wózkami widłowymi i innym sprzętem. Ich główną rolą jest absorpcja energii powstałej podczas zderzenia ze ścianą, regałem wysokiego składania czy z paletą. Magazynier, który porusza się wózkiem, z pewnością zauważy osłonę i przestanie napierać na dany element. Szeroki wybór produktów zróżnicowanych pod względem wielkości, zastosowania i kształtu znajdziesz na stronie internetowej https://www.evergrip.pl/produkty/odboje-magazynowe.

Intensywna kolorystyka odbojów elastycznych

Nie bez powodu barierki magazynowe, odbojnice, bramy, słupki czy osłony są utrzymane w wyrazistych żółtych kolorach. Dzięki temu pracownicy hali magazynowej mogą bez problemu dostrzec poszczególne strefy w danym otoczeniu i bez większych przeszkód je omijać.

Wysoki poziom trwałości i wytrzymałości

Wysoce elastyczna pochodna polimeru syntetycznego, z którego wykonuje się poszczególne osłony i odbojniki, charakteryzuje się sporą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu mogą one wytrzymać wielokrotne uderzenia – bez utraty swoich właściwości absorpcyjnych. Charakteryzują się skuteczną ochroną regałów, zapasów magazynowych czy też sprzętów i urządzeń składowanych w hali. Są one również wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie UV.

Zwiększone bezpieczeństwo pracowników

Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom pracownicy magazynu mogą skuteczniej unikać przeszkód i nie wchodzić z nimi w kolizje. To z kolei przekłada się na poprawę poziomu bezpieczeństwa zatrudnionych osób, za których w miejscu i godzinach wykonywania zadań odpowiada pracodawca.

Łatwość montażu bram, odbojników czy osłon

Zastosowanie odpowiedniej jakości polimerów syntetycznych przekłada się nie tylko na trwałość, ale także łatwość montażu oraz późniejszej pielęgnacji i konserwacji. Bez problemu można zamocować je na dowolnie wybranej przez siebie przestrzeni, w tym do zabezpieczenia regałów, ścian i narożników czy drzwi oraz bram przemysłowych.

Wszechstronność zastosowania

Odbojniki elastyczne charakteryzują się dużą uniwersalnością stosowania. Występują w różnych kształtach, wielkościach i rozmiarach, przez co są jeszcze łatwiejsze w dopasowaniu do konkretnych potrzeb użytkowników oraz specyfiki danej branży. Nadają się do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Oprócz zabezpieczenia powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi i kolizjami produkty, w tym odbojnice rurowe czy słupki, mogą tworzyć efektywne ścieżki dla poruszania się pojazdów.

Podsumowując, zastosowanie odbojników elastycznych stanowi świetne rozwiązanie dla przestrzeni magazynowych i produkcyjnych.