Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym charakteryzuje się wytrzymała dzianina dresowa?

dzianina dresowa
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Dres to wygodna odzież, która z powodzeniem służy nie tylko na siłowni, ale i podczas spacerów, zakupów lub spotkań z przyjaciółmi. Spodnie i bluzy o swobodnym kroju zapewniają komfort w większości codziennych sytuacji, dlatego chętnie sięgają po nie kobiety i mężczyźni. Aby dres służył przez długi czas, powinno się wybrać model wykonany z mocnej dzianiny bawełnianej. Dresówka bawełniana wysokiej jakości jest odporna na rozciąganie i wielokrotne pranie. Poznaj jej cechy.

  1. Dzianina dresowa a jej grubość
  2. Dzianiny dresowe odporne na rozciąganie

Dzianiny bawełniane są przyjemne w dotyku i przewiewne, dlatego często wykonuje się z nich dresy. Bluza i luźne spodnie z dzianiny dresowej mogą być noszone przez dzieci i dorosłych. Wybierając odzież dziecięcą, damską i męską z dresówki, można mieć pewność, że materiał zachowa ładny wygląd przez wiele miesięcy. Sprawdź, co cechuje mocną i wytrzymałą dresówkę.

Dzianina dresowa a jej grubość

Dzianinę dresową powinna cechować odpowiednia grubość. Materiał nie może prześwitywać pod światło lub po podłożeniu ręki. Jeśli dzianina bawełniana jest za cienka, jest podatna na przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Za gruba dresówka jest z kolei mało wygodna w czasie ciepłych dni. Ciało nadmiernie się w niej poci, gdyż ubrania z grubego dresu intensywnie grzeją. Nawet w przypadku naturalnych włókien gruby dres jest za mało przewiewny na letnie dni.

Producent dzianin dresowych oferuje materiały o zróżnicowanej gramaturze. Dresówka o średniej grubości jest uniwersalnym wyborem na sukienki, spódnice i bluzy całoroczne. W przypadku spodni warto zdecydować się na grubą, ocieplaną dzianinę na zimę i jesień, a cieńszą na wiosnę i lato. Dzięki temu miękka dresówka umożliwia trenowanie, spacerowanie i wykonywani innych czynności na świeżym powietrzu przy zachowaniu komfortu termicznego.

Dzianiny dresowe odporne na rozciąganie

Trwałe dzianiny bawełniane cechują się wysoką odpornością na rozciąganie. Dres wypchany na kolanach i łokciach prezentuje się nieestetycznie, dlatego dobrym wyborem jest dresówka z domieszką włókien sztucznych. Taka dzianina jest oddychająca dzięki wysokiej zawartości włókien naturalnych i jednocześnie odporna na zniekształcenie za sprawą syntetycznej domieszki. Dodatkowo dresówka wysokiej jakości nie mechaci się w czasie prania i noszenia. Pozostaje gładka i estetyczna pomimo wielokrotnego prania w pralce automatycznej.

Zapoznaj się z ofertą dresówek na https://www.amp-dzianiny.pl/katalog-dzianin/dzianiny-elastyczne