Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie techniki nadruku sprawdzą się przy znakowaniu odzieży roboczej?

Odzież robocza
 |  Informacja prasowa  |  Przemysł

Profesjonalny ubiór pracowników stanowi jedną z najważniejszych wizytówek firmy. Częścią budowania wizerunku przedsiębiorstwa są pracownicy ubrani w jednolity strój z logotypem i nazwą firmy.

Dzięki temu firma kreuje swoją rozpoznawalność na rynku, a w kontaktach z klientem – buduje zaufanie i relacje handlowe czy biznesowe. Dlatego właśnie jest tak istotne, aby firma dbała o jakość odzieży roboczej wydawanej pracownikom. Jak zatem oznakować firmową odzież roboczą? Z jakich metod skorzystać?

Odzież robocza – bezpieczeństwo, wytrzymałość i praktyczność

Poza kreowaniem wizerunku firmy głównym zadaniem odzieży roboczej jest rzecz jasna ochrona pracowników przed czynnikami zewnętrznymi podczas wykonywania pracy. Ważne zatem, aby firmowa garderoba cechowała się wytrzymałością oraz chroniła pracowników, zwłaszcza pracujących fizycznie, czyli np. budowlańców czy mechaników.

Odzież robocza powinna być także praktyczna, a więc wyposażona w kieszenie na narzędzia lub telefon, czy też zapewniające widoczność elementy odblaskowe. Wytrzymały i solidny materiał, z którego uszyte będą ubrania robocze, również zapewni dodatkową ochronę. Powyższe kwestie nie ulegają wątpliwości i większość pracodawców doskonale zdaje sobie z nich sprawę. Jednak co ze znakowaniem odzieży? Nie wszyscy są świadomi, jak ważny jest wybór odpowiedniej metody nadruku.

Znakowanie odzieży roboczej – termotransfer, sublimacja i inne

Dzięki nowoczesnej technologii odzież roboczą można dowolnie spersonalizować. Mowa oczywiście o technikach wykonywania nadruków na ubraniach. Dzięki temu firma może zapewnić swojej kadrze profesjonalny wygląd. Warto zatem przyjrzeć się dostępnym w branży tekstylnej technikom znakowania odzieży, aby wybrać tę najlepiej odpowiadającą potrzebom przedsiębiorstwa.

Do najpopularniejszych technik znakowania ubrań należy metoda termotransferu, czyli tak zwanego sitodruku pośredniego. Polega ona na znakowaniu odzieży poprzez umieszczenie wzoru na papierze transferowym lub folii z warstwą kleju, wygrzaniu go w piecu z dodaniem farby i przeniesieniu za pomocą specjalnej prasy na materiał. Termotransfer idealnie nadaje się do nadruku w trudno dostępnych miejscach. Nadruk wykonany tą techniką świetnie odwzorowuje szczegóły oraz cechuje się elastycznością i trwałością.

Inną popularną metodą znakowania odzieży roboczej jest sublimacja. W tym przypadku nadruk nanosi się specjalnymi tuszami na papier transferowy, by potem przenieść grafikę na odzież za pomocą prasy do sublimacji. Technika ta dobrze sprawdza się na poliestrze czy innych materiałach syntetycznych. Wśród często używanych technik znakowania ubrań roboczych wymienia się także: haft komputerowy (idealny np. przy bluzach i polarach), druk cyfrowy i sitodruk — dwa ostatnie rozwiązania sprawdzą się dobrze np. przy koszulkach roboczych.

Wybierając odpowiednią metodę, warto skorzystać z pomocy fachowców. Pomogą oni w podjęciu trafnej decyzji, a następnie zajmą się wykonaniem nadruków.

Artykuł powstał we współpracy z reflect.pl