© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Z jakich części składa się wóz paszowy?

wóz paszowy
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Wóz paszowy nazywany również paszowozem, to podstawowy element wyposażenia gospodarstw rolnych, które zajmują się przede wszystkim hodowlą bydła. Maszyna ta pozwala na szybkie przygotowanie paszy i sprawne karmienie nią zwierząt. Mimo że każdy rolnik powinien ją posiadać to jednak nie każdy wie, z jakich konkretnie elementów zbudowany jest wóz paszowy.

Zbiornik wozu paszowego

W paszowozie mieszane i rozdrabniane są poszczególne składniki karmy dla bydła, która następnie zadawana jest zwierzętom. To zatem oczywiste, że paszowóz musi być wyposażony w stosowny zbiornik, który jest właściwie jego kluczowym elementem. Zbiornik wykonuje się z wytrzymałej i grubej blachy, a jego powierzchnia to nawet kilkadziesiąt metrów sześciennych. Zbiornik paszowozu musi być przede wszystkim szczelny i funkcjonalny, dlatego posiada specjalne ślimaki mieszające, które odpowiedzialna są za napowietrzanie i łączenie poszczególnych składników paszy.

Elementy mieszające, rozdrabniające i dozujące

Do paszowozów aplikuje się m.in. niepociętą słomę i kiszonkę, dlatego jego konstrukcja musi zakładać specjalne elementy pozwalające na sprawne rozdzielenie składników paszy. Odpowiadają za to noże do wozu paszowego, które muszą być skonstruowane w taki sposób, aby były odporne na intensywną eksploatację. Mimo to poszczególne części do paszowozów wymagają regularnej wymiany i zdecydowanie nie warto bagatelizować tej kwestii. Jako że wóz paszowy służy również do zadawania karmy zwierzętom, wyposażony jest także w dedykowane otwory wysypowe lub specjalne taśmy transportowe, które pozwalają na równomierne i sprawne dawkowanie paszy.

Pozostałe elementy paszowozu

Wóz paszowy to wbrew pozorom urządzenie o skomplikowanej i jasno sprecyzowanej konstrukcji. Z tego powodu na jego budowę składa się szereg elementów dodatkowych, które przekładają się bezpośrednio na efektywność i funkcjonalność sprzętu. Jednym z nich jest podwozie z kołami oraz rama z zaczepem do ciągnika, dzięki czemu możliwe jest sprawne przemieszczanie się paszowozu na terenie gospodarstwa. Poza tym wyróżnić możemy także stopę podporową czy urządzenia ważące, które również pozwalają na sprawne mieszanie i dozowanie karmy dla bydła.

Jeśli szukasz doświadczonego i sprawdzonego producenta wozów paszowych, sprawdź ofertę firmy Alima Bis. Dostarcza on najwyższej klasy rozwiązania z zakresu sprzętu rolniczego, a wieloletnie doświadczenie pozwala mu na świadczenie usług na doskonałym poziomie. Jest to niekwestionowany lider wśród producentów takich urządzeń.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry