© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Przemysł
  • 4 korzyści płynące ze sprzedaży złomu do skupu

4 korzyści płynące ze sprzedaży złomu do skupu

skup złomu
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Ze sprzedaż złomu do skupu wynika wiele zalet zarówno dla osoby pozbywającej się zbędnych przedmiotów, jak i dla środowiska. Przez długi czas handel zalegającymi odpadami niespecjalnie kojarzył się z ekologią, jednak ostatnie lata zupełnie zmieniły sposób postrzegania recyklingu. Przekazywanie odpadów do legalnych punktów odbioru to świetna szansa na zarobek i pozbycie się rzeczy. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą sprzedaż złomu?

1. Wiele korzyści przy małym wysiłku

Oddawanie na złom niepotrzebnych przedmiotów, takich jak stare kable, akumulatory czy silniki elektryczne pozwala na osiągnięcie sporych zysków przy niewielkim nakładzie pracy. Nieduży wysiłek, który polega jedynie na dowiezieniu rzeczy na złomowisko, gwarantuje duży zastrzyk gotówki. Taki sposób zarobku nie wymaga żadnych inwestycji, a jedynie odrobiny czasu, poświęconego na porządkowanie zalegających sprzętów w garażu bądź piwnicy. Okazuje się więc, że takie rozwiązanie nie generuje żadnych strat i nie stwarza ryzyka niepowodzenia. Jest też łatwo dostępne, bo skupem złomu zajmuje się wiele przedsiębiorstw, np. firma Remet w Szczecinie.

2. Zyskanie dodatkowego miejsca

Podczas prowadzenia porządków często natrafia się na przedmioty, które dawno przestały być użyteczne. Wiele osób gromadzi je przez lata z myślą, że kiedyś uda się znaleźć dla nich jakieś zastosowanie. Stare puszki, blachy czy aluminiowe profile okienne mogą nigdy nie odzyskać już dawnej świetności, chyba że, przewiezie się je na skup złomu. Taki sposób pozwala na uporządkowanie garażu, piwnicy bądź ogrodu i zyskanie cennej przestrzeni na swojej posesji.

3. Spory zarobek

Metale nieżelazne, nazywane również kolorowymi, po przekazaniu do punktu odbioru pozwalają na spory zarobek. Mowa tu przede wszystkim o aluminium, miedzi, cynie, cynku czy mosiądzu. Cena za kilogram złomu na skupie kształtuje się, zależnie od jakości odpadu, od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych za kilogram dostarczonych materiałów.

4. Ochrona środowiska

Skup i recykling złomu to prosty sposób na ograniczenie presji wywieranej na środowisko naturalne. Ma to znaczenie zwłaszcza teraz, gdy kładzie się szczególny nacisk na ochronę klimatu i eliminację szkodliwych dla planety czynników. Ponowne użycie przetwarzanych surowców pozwala ograniczyć wydobycie globalnych zasobów. Wpływa to na zmniejszenie stopnia degradacji środowiska i ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Metale takie jak miedź czy aluminium mogą być wykorzystywane wiele razy, bez żadnych strat na ich jakości.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry