Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Frezy VHM do aluminium w obróbce CNC

Frezy do aluminium
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Frezowanie CNC aluminium wymaga użycia odpowiednich frezów. Dzięki nim obróbka staje się dokładna, szybka i efektywna!

Frezy do aluminium z węglika spiekanego VHM

Obróbka aluminium przez frezowanie CNC pozwala na tworzenie zróżnicowanych produktów, które cechują się wysoką precyzją oraz powtarzalnością. Dla uzyskania optymalnych efektów ważne jest dobranie frezów, które umożliwią perfekcyjne odwzorowanie założeń projektowych.

Do frezowania CNC aluminium (https://cnc-sklep.pl/frezy-do-aluminium) stosuje się frezy VHM (niem. Vollhartmetall), czyli z węglika spiekanego. Jest to materiał narzędziowy, który produkowany jest z węglików metali.

Wykonany z węglika spiekanego frez do aluminium cechuje się maksymalną twardością, odpornością na ścieranie i wysokie temperatury.

Dla najlepszych efektów warto wybrać frezy z węglika spiekanego UMG (Ultra Micro Grain), które charakteryzują się ultra drobnoziarnistym wykończeniem.

Rodzaje frezów do aluminium

Frezy przeznaczone do obróbki CNC różnią się pomiędzy sobą swoją budową, dzięki czemu można dobrać je specjalnie do projektu.

Frezy dzielone są na:

  • Frezy jednopiórowe,
  • Frezy dwupiórowe,
  • Frezy trzypiórowe.

W sprzedaży dostępne są frezy o różnych średnicach i długościach ostrza oraz średnicach uchwytu i długościach całkowitych.

Najmniejsze frezy wyróżniają się średnicą ostrza na poziomie 1 mm, natomiast w największych dochodzi ona do 12 mm.

Szerokie zastosowanie frezów do aluminium

Za pomocą frezów VHM do aluminium można obrabiać również innego rodzaju materiały z wykorzystaniem metody CNC.

Narzędzia te mogą być używane do obróbki metali miękkich, mosiądzu czy miedzi. Sprawdzają się one również do frezowania materiałów jak kompozyty (Dibond, Alucobond), tworzywa sztuczne, w tym PCV, poliamid czy plexi, włókno szklane, drewno i materiały drewnopochodne, w tym sklejka, MDF.

Zamów frezy VHM do aluminium przez internet!

W sklepie internetowym CNC-Sklep.pl dostępne są najwyższej jakości frezy do aluminium VHM w wielu wariantach do wyboru.

Szeroka gama produktów w CNC Sklep pozwala dobrać właściwy frez do aluminium odpowiadający konkretnemu zadaniu pod kątem jego średnicy i długości ostrza, geometrii czy średnicy uchwytu.

Dostępne w sklepie frezy charakteryzują się również polerowanymi krawędziami dla efektywniejszej obróbki oraz polerowanym rowkiem wiórowym, który pozwala na sprawne odprowadzanie wiórów, przez co można uniknąć zapychania narzędzia oraz jego pękania.