Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym są szlifierki CNC do wałków i otworów?

szlifierka CNC
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Szlifierki CNC do wałków i otworów służą do kształtowania i wygładzania powierzchni. Maszyna wyposażona jest we wrzeciono, które obraca się z dużymi prędkościami, aby szlifować obrabiany przedmiot. Maszyny te znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacyjna, branża lotnicza, morska i wiele innych.

Szlifierka CNC to zautomatyzowana maszyna zaprojektowana do kształtowania lub wygładzania powierzchni przedmiotu obrabianego. Czyni to poprzez obracanie wrzeciona z dużymi prędkościami w celu zeszlifowania wszelkich nierówności na powierzchni. Maszynę można zaprogramować do wykonywania różnych zadań w zależności od tego, do czego jest używana. Na przykład w produkcji motoryzacyjnej można go zaprogramować do wykonywania zadań, takich jak wycinanie otworów lub wytwarzanie płaskich powierzchni wzdłuż różnych osi.

Czym jest szlifierka CNC do wałków i otworów?

CNC oznacza komputerowe sterowanie numeryczne. Maszyny CNC są używane w wielu gałęziach przemysłu i są obecnie najczęściej używanymi obrabiarkami.

Szlifierka CNC do wałków i otworów to rodzaj maszyny, która służy do szlifowania otworów lub wycinania kształtów w obrabianym przedmiocie, np. w metalu, drewnie, plastiku, ceramice, kamieniu i wielu innych.

Smarowanie i konserwacja szlifierek CNC

Szlifierki do wałków CNC są zwykle używane do cięcia i kształtowania metalu. Maszyny wykorzystują różne rodzaje narzędzi skrawających, takie jak wiertła, tokarki i frezy. Maszyna musi być odpowiednio nasmarowana, aby narzędzie nie utknęło w obrabianym przedmiocie lub nie spowodowało jego pęknięcia.

Istnieją dwa główne rodzaje smarów do szlifierek CNC – organiczne i syntetyczne. Smary organiczne są wytwarzane z olejów zwierzęcych lub roślinnych, a syntetyczne z produktów na bazie ropy naftowej.

Smary organiczne są tańsze niż syntetyczne, ale mają tendencję do szybszego parowania, a także pozostawiają na powierzchni osad, który może zakłócać pracę szlifierki. Smary syntetyczne mają dłuższą żywotność niż oleje organiczne, ale w zależności od rodzaju mogą być droższe i bardziej ekonomiczne.

Jakiej szlifierki CNC potrzebujesz do swojej pracy?

Rozmiar szlifierki do wałków lub otworów zależy od wielkości i rodzaju pracy, którą musisz wykonać. Szlifierka CNC to droga maszyna. Dlatego przed zakupem ważne jest, aby wiedzieć, jakie są Twoje potrzeby. Szlifierki do wałków można z powodzeniem zamówić po konsultacji z pracownikiem wybranej firmy, która działa na rynku.