Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


ITS Science - sprzęt laboratoryjny, sterylizatory powietrza, gloveboxy

sterylizator powietrza
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

ITS Science to firma specjalizująca się w wyposażaniu profesjonalnych laboratoriów w wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny oraz materiały eksploatacyjne. W ofercie firmy znajdują się m.in.: analizatory wielkości cząstek, analizatory węgla organicznego - TOC, analizatory ilości i żywotności komórek, liczniki cząstek w powietrzu i w cieczach, wirówki laboratoryjne czy analizatory jakości mikrobiologicznej. Wszystkie oferowane urządzenia spełniają międzynarodowe normy i pochodzą od renomowanych producentów znanych na całym świecie.

Firma ITS Science zajmuje się również produkcją specjalistycznych urządzeń i systemów na zamówienie klientów. Projektowane i tworzone od podstaw urządzenia odpowiadają na indywidualne potrzeby naszych klientów i ich laboratoriów. W ofercie ITS Science znajdują się m.in. komory rękawicowe (gloveboxy) do ochrony operatora i ochrony produktu, zabudowy linii produkcyjnych w strefach czystych – RABSprzepływowe sterylizatory powietrza, urządzenia filtrowentylacyjne wraz z rękawami odciągowymi w wersji mobilnej i stacjonarnej, urządzenia filtrujące rozpuszczalniki używane w pomiarach rozkładu wielkości cząstek, a także unikatowe zestawy do prowadzenia procesów ciągłej ekstrakcji cieczowej.

Wysokiej jakości sterylizatory powietrza

W laboratoriach, gabinetach i placówkach medycznych istotne jest skuteczne zapewnienie biobezpieczeństwa, ochrony przed patogenami. Dlatego powinny się tam znajdować skutecznie działające sterylizatory powietrza. Bardzo dużym zainteresowaniem świadomych klientów cieszy się produkowany i oferowany przez ITS Science sterylizator powietrza PureAir. To sterylizator typu przepływowego, który doskonale sprawdza się w dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach. W jego konstrukcji wykorzystano promieniowanie ultrafioletowe UV-C, które wykazuje dużą skuteczność w zwalczaniu wirusów, bakterii, drożdży, grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów znajdujących się w powietrzu. Atutem tego modelu jest to, że dzięki zamkniętej komorze sterylizacyjnej UV-C oraz braku wydzielania ozonu, może być użytkowany w obecności ludzi.

Sterylizator PureAir posiada mobilną podstawę na kółkach, dzięki czemu bez problemu zmienimy jego lokalizację. Wykonano go z odpornych, wysokiej jakości materiałów i dlatego z powodzeniem można będzie użytkować go przez długie lata.. Dzięki swojej uniwersalności jest doskonałym wyborem do każdego rodzaju pomieszczeń, gdzie chcemy zachować sterylność powietrza. Wykorzystuje się go m.in. w gabinetach lekarskich, gabinetach kosmetycznych, hotelach, restauracjach, sanatoriach, szatniach, czy też w pomieszczeniach produkcyjnych o wysokiej sterylności, np. w przemyśle farmaceutycznym.

Gloveboxy - niezawodne rozwiązania w specjalistycznej produkcji

Kolejnym flagowym produktem ITS Science są produkowane na zamówienie komory rękawicowe, czyli Gloveboxy. Konstruktorzy tych urządzeń posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji rożnego rodzaju komór: przeznaczonych do ochrony operatora, czyli tzw. izolatorów, komór przeznaczonych do ochrony produktu, czy też komór hipoksyjnych. 

Komory do ochrony operatora, czyli izolatory farmaceutyczne, wykorzystywane są w procesach laboratoryjnych czy czynnościach produkcyjnych, w których konieczne jest zachowanie odpowiednich parametrów takich jak: wilgotność powietrza, stężenie gazów, czy ciśnienie. Komora pozwala operatorowi wykonywać swoją pracę w wyizolowanej przestrzeni roboczej, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo pracownika. Ten typ komór wykorzystywany jest przede wszystkim w przemyśle medycznym, farmaceutycznym i chemicznym. 

Komory do ochrony produktu to idealne rozwiązanie dla klientów, którym zależy na zachowaniu pełnej czystości produktu. Dzięki nim minimalizuje się ryzyko dostania się do niego bakterii i zanieczyszczeń, których głównym źródłem jest operator. Praca w tak wyizolowanej przestrzeni roboczej pozwala na prowadzenie nawet bardzo skomplikowanych procesów badawczych i produkcyjnych.

Wybór dla wymagających

Urządzenia oferowane przez ITS Science wyróżniają się jakością, niezawodnością, wysoką dbałością o detale, a także spełniają rygorystyczne normy rynkowe i prawne. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystywane są w specjalistycznej produkcji oraz w pracach badawczych.

Komory rękawicowe i inne urządzenia tworzone są na zamówienie klienta, dlatego idealnie dopasowane są do potrzeb zamawiającego, często też wyposażone są w unikalne funkcje i urządzenia towarzyszące.

Szczegółowy zakres oferty można otrzymać po kontakcie z przedstawicielem firmy ITS Science.