Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na czym polega uszlachetnianie druku?

uszlachetnianie druku
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Uszlachetnianie druku możliwe jest za pomocą kilku wysokiej jakości technik. Dzięki temu można skutecznie zrealizować nieszablonowy pomysł na dekoracje lub wysublimowany napis.na uszlachetniony dróg w sprawie, staje się znacznie bardziej atrakcyjny dla odbiorcy, wzbudzając jego zainteresowanie, zachwyt, a także pozytywne emocje. Dzięki korzystaniu z uszlachetnianie druku nawet zwykłe ulotki, wizytówki czy inne drobne nadruki mogą prezentować się doskonale, a także wyjątkowo.

Uszlachetnienie jest jednym z najbardziej popularnych, a jednocześnie stosunkowo tanim sposobem na zmianę właściwości oraz wyglądu druku. Dzięki temu wydruk otrzymuje wysokie walory estetyczne, a także niestandardowy wygląd. Dodatkowo dzięki procesowi uszlachetnienia produkt staje się dużo bardziej trwały, a także wytrzymały. Z kolei barwy znajdujący się na napisach stają się dużo bardziej nasycone. Warto zaznaczyć także, że procesowi uszlachetniania druku można poddać wiele produktów drukarskich, takich jak wizytówki, zaproszenie, ulotki plakaty, lecz także kalendarzy ściennych i wiele innych propozycji.

Uszlachetnianie druku - podstawowe informacje

Szereg produktów poddanych uszlachetnianiu odnaleźć można na stronie https://lobos.promo/produkty/pokaz/ulotki_reklamowe_druk_cyfrowy. Warto zaznaczyć, że dzięki uszlachetnianiu druku można zmienić płaszczyzny papieru, a także nadać jej liczne cechy fizyczne. W ten sposób kreacja graficzna prezentuje się doskonale, dostosowując się do najróżniejszych okazji i okoliczności. W zakres cech fizycznych papieru wliczane są i jego grubość, połysk, zaginięcia lub wyginięcia, uwypuklenia oraz wgłębienia, faktura, połysk, lecz również zapach. Wszystkie te cechy pozwalają na zwiększenie walorów estetycznych oraz wizualnych papierów, a także na wzmocnienie jego struktury. Dlatego też uszlachetnianie druku polega na wykorzystaniu tych właśnie cech fizycznych dla uzyskania pożądanego efektu.

uszlachetnianie druku

Zalety uszlachetniania druku

Główną zaletą wynikającą z uszlachetnienia druku jest wzrost wartości estetycznych zadrukowanego papieru. Dzięki czemu firma lub przedsiębiorstwo może przekazać swoim klientom doskonałej jakości wydruki, ulotki, lecz również wizytówki. Wpływa to bardzo pozytywnie na jej postrzeganie w oczach klientów. Co więcej Korzystając z uszlachetnienia druku można stworzyć niezwykle oryginalne zaproszenia na ważne uroczystości, na przykład na ślub, również i winietki, karty menu do restauracji czy też wiele innych produktów papierniczych. Jest to zatem doskonały sposób na to, aby wyróżnić swoją firmę spośród konkurencji, a jednocześnie przyciągnąć większą liczbę zadowolonych klientów.

Najpopularniejsze metody uszlachetniania druku

Wyróżnić można kilka podstawowych form uszlachetniania wydruku. Pierwszą z nich jest foliowanie. Inaczej określane jest jako laminowanie. Jest to jedna z wiodących metod w przypadku uszlachetnienia druku, a jednocześnie niezwykle popularne. Realizowana jest przez powlekanie płaszczyzny papieru wysokiej jakości folią, czyli inaczej mówiąc laminatem. Wykorzystując te właśnie technikę można pokryć zarówno całą powierzchnię papieru, jak i jej poszczególne elementy. Bardzo często wykorzystuje się efekt foliowania połączony z matową powierzchnię papieru. Inną metodą uszlachetnianie druku jest lakierowanie UV. Bardzo często określane jest ono jako najbardziej efektowny sposób na tworzenie błyszczącej powierzchni kartki. Wykorzystuje się w tym celu między innymi lakier wybiórczy, który stosowany jest jedynie na wybrane elementy kartki. Możliwe jest lakierowanie błyszczącym lakierem, lecz również matowym, brokatowym, strukturalnym, perłowym, zdrapkowy, zapachowym. Tym samym lakierowanie UV daje bardzo duże możliwości w zakresie uszlachetniania papieru. Inną metodą jest tak zwane hot stamping. Jest to złudzenie lub srebrzenie za pomocą termodruku. Bo przez otrzymuje się bardzo wysokie walory estetyczne zadrukowanego papieru, które idealnie Sprawdzają się w przypadku ekskluzywnych opakowań, lecz również okładek książek, zaproszeń, czy też wizytówek. W zakres uszlachetnienia papieru wchodzi również jego kalandrowanie. Polega ono na odkształceniu na płaszczyźnie arkusza papieru danego wzoru, faktury czy też innych elementów ozdobnych. Można także zdecydować się na sztancowanie, które opiera się na wykrawaniu wzorów, a także kształtów. Wykonywane jest ono za pomocą precyzyjnych maszyn. Ostatnią metodą jest tłoczenie, które pozwala na wypukle nie druku lub też elementów na papierze.