Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak dobierać szafy do pomieszczeń socjalnych?

Szafy socjalne
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

W pomieszczeniach socjalnych konieczne okazuje się zastosowanie specjalnych mebli, które pozwalają m.in. na pozostawienie w bezpieczny sposób odzieży. Są to szafy socjalne, występujące w wielu wersjach. W każdym pomieszczeniu socjalnym sprawdzi się zupełnie inny model takiego mebla. Jak dopasować odpowiedni z nich do przeznaczenia i charakterystyki danego obiektu?

Różne rodzaje szaf socjalnych 

Ogromne znaczenie ma przede wszystkim przeznaczenie konkretnej szafy socjalnej. Na rynku znaleźć można m.in. modele ubraniowe BHP, stworzone z myślą o pozostawianiu w nich odzieży, np. tej wykorzystywanej w trakcie pracy. To dobre miejsce także na bezpieczne przechowywanie drobnych przedmiotów, w tym kluczy czy sprzętu elektronicznego. Wówczas mowa o szafach skrytkowych, które są znacznie mniejsze niż te przeznaczone na ubrania.

Na rynku znaleźć można też szafy śniadaniowe stosowane w stołówkach. Służą one m.in. do przechowywania posiłków czy innych przedmiotów związanych z gastronomią. Kolejny typ to szafy gospodarcze, stosowane do trzymania w nich środków czystości. Takie produkty znajdziesz m.in. w asortymencie sklepu Cekar z Bielska-Białej.

Jak wybrać odpowiednie szafy socjalne? 

Szafy socjalne powinny być dopasowane rozmiarami do danego pomieszczenia. Ważne, by pozwalały na wykorzystanie każdej, nawet wąskiej przestrzeni. Są one bowiem stosowane zwykle w miejscach, w których każdego dnia przebywa wiele osób. Muszą być także funkcjonalne, ponieważ otwiera się je codziennie, czasem nawet po kilka razy.

Ważne, by szafy socjalne obejmowały także zamykane drzwiczki z zamkiem lub możliwością zamontowania kłódki. Dla przykładu, na basenach wykorzystuje się specjalne systemy elektroniczne pozwalające na otwieranie drzwi z wykorzystaniem specjalnej opaski. W innych miejscach doskonale sprawdzą się też modele zamykane monetą odblokowującą kluczyk.

Gdzie można zastosować szafy socjalne? 

Szafy socjalne znajdują swoje zastosowanie w wielu miejscach. Są to przede wszystkim zakłady przemysłowe, na których obowiązuje konieczność zakładania specjalistycznej odzieży czy obuwia. Szafy socjalne można znaleźć też na basenach i w wielu innych obiektach sportowych. Takie rozwiązanie wprowadziły także szkoły, dzięki czemu uczniowie mogą pozostawiać w szafkach książki czy inne przedmioty, których nie trzeba zabierać ze sobą do domu. Pozwala to na ograniczenie konieczności noszenia ciężkich rzeczy w plecaku przez cały dzień. Szafki socjalne pojawiają się również w sklepach, stołówkach czy wszelkich obiektach użyteczności publicznej.