Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Laminacja dzianin metodą płomieniową

Laminacja dzianin
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Laminacja to zabieg stosowany powszechnie w przemyśle tekstylnym. Polega na „pokrywaniu tkaniny tkaniną”, czyli łączeniu ze sobą dwóch lub więcej materiałów, w celu nadania im nowych właściwości technicznych albo estetycznych. Dzianiny laminowane wykorzystywane są zarówno w szeroko pojętym przemyśle odzieżowym, jak i motoryzacyjnym oraz sportowym. Istnieje kilka sprawdzonych metod laminacji dopasowanych do rodzaju materiału oraz jego przeznaczenia. W naszej ofercie znajdziecie państwo laminację nadającą się idealnie do dzianin, a jest nią metoda płomieniowa.

Laminacja dzianin metodą płomieniową polega na scaleniu poszczególnych materiałów ze sobą za pomocą pianki poliuretanowej, która pod wpływem temperatury zachowuje się podobnie do kleju i łączy ze sobą poszczególne warstwy. Zadaniem laminacji tego typu jest nadanie materiałowi odpowiedniego poziomu sprężystości i elastyczności oraz wygładzenie i zmiękczenie go. Jest to istotne przy częstym użytkowaniu, podczas którego materiał rozciąga się i niszczy. Po zastosowaniu laminacji jest bardziej odporny na uszkodzenia.

Metoda płomieniowa to dobry i sprawdzony sposób na laminację dzianiny. Jest to też jedna z najbardziej ekonomicznych technik, niegenerująca zbyt dużych kosztów. Klejenie dzianin za pomocą pianki poliuretanowej sprawia, że materiał zmoże zyskać nowe, ulepszone funkcje, dzięki którym będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego też często wykorzystuje się laminację dzianin przy tworzeniu ubrań technicznych oraz specjalistycznych, ponieważ wzmacnia ona materiał, ale jednocześnie go widocznie nie obciąża. Przykładem mogą być ubrania oraz buty sportowe, ale też odzież robocza, która jest dostosowana do specjalnych warunków. Ubrania tego typu często są odporne na wodę, wysokie lub skrajnie niskie temperatury oraz działanie środków chemicznych. Laminację dzianin stosuje się również przy produkcji wszelkich pianek do sportów wodnych, ponieważ zatrzymują one ciepło nawet podczas nurkowania czy pływania w zimnej wodzie.

Nasza firma oferuje państwu laminację różnych tkanin, w tym też dzianin metodą płomieniową. Zapewniamy kompleksową obsługę oraz wysoką jakość podczas świadczenia naszych usług. Gwarantujemy, że dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i znajomości branży, traficie do naszego grona zadowolonych klientów.