Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zakup sprężarki powietrza: różnice między sprężarkami powietrza i jak dokonać świadomego zakupu?

sprężarka powietrza
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Zanim kupisz sprężarkę powietrza, ważne jest, aby wiedzieć, jakiego rodzaju sprężarki powietrza potrzebujesz. Istnieją dwa rodzaje sprężarek: przenośne i stacjonarne. Sprężarki stacjonarne są zwykle używane w warunkach warsztatowych i mają stałe źródło zasilania. Przenośne sprężarki można przenosić z miejsca na miejsce i zwykle mają akumulator lub silnik elektryczny do zasilania.

Omówimy różne rodzaje sprężarek powietrza dostępnych obecnie w sklepach jak barracuda.sklep.pl, ich zalety, sposób ich działania.

Wybór odpowiedniego typu sprężarki powietrza do swoich potrzeb

Sprężarki powietrza są niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Są używane do wszystkiego, od zasilania narzędzi pneumatycznych po zapewnienie ciśnienia powietrza potrzebnego do napompowania opon. Istnieje wiele różnych typów sprężarek powietrza, a odpowiedni typ dla Twoich potrzeb zależy od tego, do czego go używasz. Główne typy sprężarek powietrza to przenośne, stacjonarne i przemysłowe.

Sprężarki powietrza to wybierane narzędzie dla każdej branży. Używają sprężonego powietrza do napędzania narzędzi i urządzeń pneumatycznych, takich jak gwoździarki i wiertarki. Sprężarki są klasyfikowane według źródła zasilania w sprężarki zasilane paliwem lub bezolejowe systemy sprężonego powietrza. Sprężone powietrze jest generowane przez spalanie paliw kopalnych, takich jak gaz ziemny, propan, olej napędowy itp., co oznacza, że emitują one do atmosfery dwutlenek węgla i inne zanieczyszczenia. Sprężarki wyposażone w bezolejowy system sprężonego powietrza nie wymagają paliw kopalnych ani oleju do wytwarzania sprężonego powietrza. Zamiast tego wykorzystują energię elektryczną do zasilania silnika elektrycznego, który obraca wałem korbowym, który z kolei obraca wirnik wewnątrz komory wypełnionej gazem pod ciśnieniem.

Węże sprężonego powietrza — wybierz odpowiedni model

Węże sprężonego powietrza to prosty, ale niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu. Służą do zapewnienia stałego dopływu sprężonego powietrza do elektronarzędzi i innych urządzeń, które tego wymagają. Sprężone powietrze jest cennym towarem w warsztacie, ponieważ służy do wielu różnych zadań.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów węży do sprężonego powietrza. Niektóre mają duży zasięg, podczas gdy inne mają małą średnicę i mogą być używane w ciasnych przestrzeniach z małym lub żadnym prześwitem. Aby kupić odpowiedni wąż, powinieneś wiedzieć, jakie są Twoje potrzeby, a także w jakiej przestrzeni będziesz najczęściej pracować.

Jaka jest różnica między sprężarką powietrza a pompą? Główna różnica między sprężarką powietrza a pompą polega na tym, że sprężarka powietrza ma silnik, a pompa nie. Silnik sprężarki powietrza służy do sprężania znajdującego się w niej powietrza, natomiast pompa nie posiada takiego mechanizmu.