Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Remonty statków i okrętów - poznaj ofertę firmy STEMOR

Remonty statków i okrętów
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Dbałość o dobrą kondycję i stan techniczny statków i okrętów to podstawa dla każdego armatora. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie regularnych prac naprawczych i serwisowych sprzętu oraz zwiększenie żywotności jednostki pływającej. W tym obszarze warto postawić na profesjonalne remonty statków i okrętów, które przeprowadzi kwalifikowany partner. Od jakości wykonanych prac zależy bezpieczeństwo ludzi oraz ładunku. Wysokiej jakości usługi z zakresu remontów i napraw statków świadczy szczecińska firma STEMOR.

Kilkunastoletnie doświadczenie

Każda firma to ludzie, a w przypadku STEMOR to najwyższej klasy specjaliści w zakresie remontów statków, prowadzenia naprawy, a także przeglądów elektroniki i automatyki okrętowej. Firma powstała w 2008 roku i od tego czasu świadczy profesjonalne usługi dla klientów polskich i zagranicznych z sektora morskiego. Wieloletnie doświadczenie i wciąż podnoszone kwalifikacje sprawiają, że STEMOR to zaufany partner w zakresie obsługi zarówno statków, jak i okrętów wojennych. Co znajduje się w ofercie firmy?

Diagnostyka

Przedstawiciele STEMOR świadczą usługi profesjonalnej diagnostyki, dzięki czemu są w stanie szybko zlokalizować przyczynę awarii oraz przejść do naprawy statków. W ramach diagnostyki i przeglądów weryfikowany jest sposób działania wielu podzespołów i w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, wprowadzane są niezbędne naprawy i remonty. Dzięki temu armator jest w stanie uniknąć usterek w przyszłości i zadba o bezpieczeństwo żeglugi. 

Naprawy i remonty okrętów

Od lat STEMOR specjalizuje się w obsłudze automatyki, systemów sterowania i urządzeń elektroniki okrętowej. Posiadane doświadczenie pozwala także na świadczenie usług obsługi technicznej jednostki pływającej. Poza naprawą statków, przedstawiciele STEMOR zajmują się także projektowaniem nowych rozwiązań w celu optymalizacji kosztów eksploatacyjnych jednostek, a także zwiększenia ich bezpieczeństwa na wodzie. Po akceptacji projektu są w stanie przeprowadzić remont lub przebudowę jednostki, aby była efektywniejsza w eksploatacji i dostosowana do indywidualnych potrzeb właściciela oraz członków załogi. 

W trakcie  remontu STEMOR dba o uzyskanie niezbędnej dokumentacji, która pozwala na użytkowanie statków w warunkach żeglugi. Ponadto przeprowadzane są próby urządzeń i mechanizmów, dzięki czemu w ręce armatora trafia wyremontowana i w pełni przygotowana do pracy jednostka. 

Projektowanie i produkcja systemów okrętowych

Profesjonaliści ze STEMOR są w stanie zaprojektować i wyprodukować własne systemy automatyki okrętowej, w tym m.in.: rozdzielnice dystrybucyjne, pomocnicze i technologiczne, systemy komputerowe, rozbudowane systemy automatyki. Firma dostarcza także rozdzielnice główne NN i SN. W celu zwiększenia bezpieczeństwa jednostki wdraża się nowoczesne systemy monitoringu i sterowania siłowni okrętowych. Optymalna eksploatacja silników jednostki możliwa jest dzięki nowoczesnym systemom sterowania i zabezpieczeń, a także zarządzania energią. Wszystkie projekty i wdrażane przez STEMOR na statkach systemy są oparte o nowoczesną i wydajną technologię najwyższej jakości. 

Bieżący serwis elektroniki okrętowej i automatyki

W ofercie marki STEMOR klienci znajdą również profesjonalny serwis elektroniki okrętowej i automatyki. Ich prawidłowe działanie jest jednym z czynników, które zwiększają bezpieczeństwo załogi oraz żeglugi. Armatorzy powinni zadbać o regularne sprawdzanie systemów zabezpieczeń i  alarmowych, systemów sterowania silnikami, zasilaczy, akumulatorów, czy też instalacji na statkach. Kompleksowe usługi w tym zakresie świadczy STEMOR, dzięki czemu armator może zachować większy spokój i zaufać sprawdzonemu partnerowi. O jakości wykonywanych przez STEMOR prac świadczy fakt, że armatorzy regularnie wracają do firmy ze swoimi kolejnymi statkami i okrętami. 

Kontakt ws. indywidualnej wyceny

Każda jednostka oraz zakres prowadzonych na niej prac jest inny. W celu poznania pełnej oferty oraz indywidualnej wyceny prac należy skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem firmy STEMOR. Siedziba firmy znajduje się w Szczecinie, a kontakt możliwy jest również drogą telefoniczną i elektroniczną. Firmę wyróżnia indywidualne podejście do klientów, dlatego każdy z nich otrzymuje ofertę szytą na miarę, która dodatkowo jest z nim konsultowana. Z usług firmy STEMOR z powodzeniem mogą korzystać armatorzy polscy i zagraniczni.