Hale stalowe to wielkopowierzchniowe obiekty, które najczęściej kojarzą się z przedsiębiorstwami produkcyjnymi i magazynami wysokiego składowania. Jednak takie budynki mają znacznie więcej zastosowań, dzięki ergonomicznej bryle, użyciu trwałych materiałów i szybkiej budowie. Dowiedz się, w jaki sposób możesz wykorzystać halę stalową jako hangar lub garaż.
Jak wygląda budowa hali stalowej?
Przy realizacji projektu przemysłowego, warto wybrać wykonawcę, który specjalizuje się w tego typu realizacjach, jak np. Profix. Budowa hali stalowej dzieli się na poszczególne etapy. Są to:
- sporządzenie projektu uwzględniającego potrzeby klienta i normy jakościowe,
- sporządzenie potrzebnej dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę,
- przygotowanie placu budowy – ten etap obejmuje prace ziemne, fundamentowe i wyburzeniowe, jeśli są inne konstrukcje na działce,
- wykończenie hali stalowej pod klucz,
- zakończenie formalności z odbiorem obiektu i oddaniem go do użytku.
Proces budowy hali stalowej przebiega znacznie szybciej niż w przypadku obiektu murowanego.
Hala stalowa jako hangar i garaż
Hale stalowe doskonale sprawdzą się jako hangary lotnicze. Budynki wykonane z prefabrykatów są nie tylko szybkie w budowie, ale można je także rozbudowywać w miarę zapotrzebowania. Przy realizacji hangaru lotniczego ważna jest koncepcja, która zapewnia maksymalną przestrzeń bez słupów wspierających, aby swobodnie przechowywać:
- helikoptery,
- awionetki,
- samoloty sportowe,
- śmigłowce,
- wiatrakowce.
Hangary to wysokie konstrukcje, więc należy zwrócić uwagę, aby budynek był odporny na działanie silnych wiatrów oraz innych zjawisk meteorologicznych.
Doskonałym rozwiązaniem dla rolników i przedsiębiorstw mających w swojej flocie pojazdy ciężarowe lub maszyny rolnicze, są hale stalowe w roli wiat garażowych. Konstrukcje mogą być używane przez długie lata dzięki zabezpieczeniu antykorozyjnemu lub ocynkowaniu. Hale stalowe są łatwe do ocieplenia, wystarczy zastosować jako izolację obudowy ścian i dachu.
Zalety hal stalowych
Zastosowanie hal stalowych pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Konstrukcje stalowe powstają szybciej niż murowane, a do tego generują mniej kosztów. Jeśli ich zastosowanie przestanie być rentowne, można je poddać recyklingowi lub odsprzedać. Dzięki zabezpieczeniom antykorozyjnym hale stalowe są trwałym rozwiązaniem dla Twojego biznesu. Konstrukcja stalowa jest lekka, a do tego cechuje się dużą rozpiętością przy niewielkiej ilości podpór, doskonale sprawdzi się w roli garażu czy hangaru samolotowego.