Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Producenci systemów informatycznych dla przedsiębiorstw w Polsce

systemy informatyczne dla logistyki
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Grupa kapitałowa QUANTUM SOFTWARE S.A. (quantum-software.com) jest obecnie jednym z największych rodzimych producentów systemów informatycznych dla przedsiębiorstw. Jakie były początki Quantum Software i jak dzisiaj wygląda oferta tej firmy?

Quantum Software – ponad 25 lat na rynku

Początki działalności firmy Quantum w Polsce sięgają 1996 roku. Zaledwie dwa lata później pojawia się pierwsza wersja systemu WMS „Qguar-składowanie” – i natychmiast odnosi ogromny sukces, zdobywając Złoty Medal Grupy MTP. Następne lata przynoszą kolejne sukcesy oraz nagrody, i to nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Systemy Qguar zdobywają uznanie w Europie, a w 2011 trafiają za ocean – najpierw do USA, a rok później do Ameryki Łacińskiej. Następne lata to następne sukcesy i branżowe nagrody. Dzisiaj QUANTUM SOFTWARE S.A. jest uznawane za jednego z wiodących producentów specjalistycznych systemów informatycznych dla firm. Więcej informacji dotyczących historii firmy czy jej oferty można znaleźć na stronie quantum-software.com.

W czym dokładnie specjalizuje się Quantum Software?

profesjonalne oprogramowanie

Quantum Software specjalizuje się w dostarczaniu przedsiębiorstwom profesjonalnego oprogramowania, którego rolą jest wsparcie zarządzania łańcuchem dostaw. Ten modny obecnie termin oznacza wszystkie działania począwszy od złożenia zamówienia na jakiś produkt, poprzez jego wytworzenie, aż po dostarczenie gotowego wyrobu do klienta docelowego. Nietrudno się zatem domyślić, że każdy etap łańcucha dostaw może wymagać odpowiedniego wsparcia w postaci dedykowanego oprogramowania. I Quantum Software takie oprogramowanie dostarcza. Mowa oczywiście o pakiecie Quantum Qguar.

W skład pakietu wchodzi kilkanaście systemów. Najważniejsze z nich to:

 • MES – wspomagający realizację produkcji.
 • WMS – systemy zarządzania magazynem, dostępne w różnych wersjach (Pro, Easyway, e-Commerce).
 • TMS – zarządzanie procesami transportowymi.
 • YMS – system wspomagający zarządzanie ruchem ludzi oraz środków transportu na terenie przedsiębiorstwa.
 • APS – planowanie produkcji, idealne narzędzie dla menedżerów i planistów.

A także wiele innych narzędzi, wspomagających pracę powyższych rozwiązań czy ich integrację z systemami klasy ERP.

rozwiązania it

Oczywiście dostarczanie dedykowanego oprogramowania dla przedsiębiorców nie jest jedynym obszarem działalności Quantum Software. Firma oferuje swoim klientom również takie usługi, jak:

 • Analiza procesów zachodzących w przedsiębiorstwie oraz jego potrzeb.
 • Projektowanie dedykowanych rozwiązań IT.
 • Instalacje i wdrożenia gotowych systemów.
 • Szkolenia dotyczące obsługi wdrożonego oprogramowania.
 • Asysta powdrożeniowa.
 • Serwis i opieka eksploatacyjna.

Klienci Quantum Software mogą również zakupić odpowiedni sprzęt IT kompatybilny z użytkowanymi systemami. Począwszy od serwerów, poprzez drukarki czy skanery, aż po urządzenia sterujące, które wchodzą w skład szeroko rozumianej automatyki przemysłowej.

Widać zatem, że Quantum Software to nie tylko producent wysokiej jakości oprogramowania dla firm. To także jeden z krajowych potentatów w tej dziedzinie, obsługujący klientów na całym świecie.

Więcej informacji o ofercie tej krakowskiej firmy znajdziesz na quantum-software.com.