© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zalety kurtyn paskowych wykonywanych na wymiar

kurtyny paskowe
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Kurtyny paskowe to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na odgrodzenie od siebie pomieszczeń, bez znacznego wpływu na płynność poruszania się między nimi. Dlatego też coraz częściej znajdują one zastosowanie w śluzach transportowych, halach produkcyjnych, magazynowych oraz chłodniach. Na rynku dostępne są zarówno w wariantach gotowych, jak i przygotowywanych na wymiar. Dlaczego jednak lepiej wybrać ich drugi rodzaj? O tym poniżej

Dlaczego warto postawić na kurtyny paskowe na wymiar?

Wykonanie kurtyny paskowej na wymiar pozwala idealnie dopasować jej szerokość, wysokość, a nawet grubość zastosowanych w niej pasów z PVC do indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, w jakim miejscu ma być ona zamontowana oraz nawet, jeśli wybrany otwór ma najbardziej nietypowe wymiary. Dzięki temu w 100% spełniają one swoje zadanie, między innymi chroniąc przed:

  • wychładzaniem lub nagrzewaniem się pomieszczeń w wyniku swobodnego przepływu powietrza,
  • hałasem, 
  • zabrudzeniami.

Jakie informacje są potrzebne do wykonania kotary drzwiowe na wymiar?

Aby zamówić kurtynę paskową na wymiar, niezbędna jest znajomość poniższych 5 parametrów. Dwoma pierwszymi z nich są szerokość oraz wysokość otworu mierzona w jego świetle. Następnym parametrem jest szerokość pasów, z jakich składać się ma kotara drzwiowa, które mogą mieć wymiary od 2 × 200 do 4 × 400. To właśnie od nich zależy szczelność kurtyny paskowej. Kolejna kwestia to natomiast zachodzenie na siebie pasków, im większa zakładka zostanie na nich zastosowana, tym będą one szczelniejsze, jednak poruszanie się przez kurtynę będzie także trudniejsze. Ostatnimi elementami do określenia przed wykonaniem kurtyny paskowej na wymiar jest natomiast to:

  • czy ich skrajne pasy mają mieć kolory ostrzegawcze, 
  • czy pasy, z jakich wykonana będzie kurtyna, mają mieć specjalne właściwości np. odporność na działanie czynników chemicznych lub temperatury chłodnicze.

Znając te wszystkie parametry, można natomiast z powodzeniem przystępować do zamawiania kurtyny paskowej na wymiar.

Ile kosztuje kotara drzwiowa na wymiar?

Niezaprzeczalne zalety kotary drzwiowej wykonanej na wymiar, bardzo często są niedostatecznym argumentem do tego, aby przekonać do nich osoby decyzyjne w firmie, które nie znają kosztu ich zastosowania. W takiej sytuacji pomocny okazuje się jednak kalkulator producenta kotar drzwiowych kurtynypasowe.pl, który udostępnia on dla swoich klientów. Dzięki niemy zaledwie w kilka minut znając wymienione powyżej parametry kurtyny, można poznać jej cenę, wraz z elementami niezbędnymi do jej zamontowania takimi jak zakuwki oraz listwy mocujące wykonane w tym przypadku ze stali nierdzewnej INOX. Dodatkowo kalkulator wskazuje także od razu koszty związane z transportem kurtyny do klienta oraz jej wagę. Jest więc kompletnym źródłem informacji, które pozwala nie tylko obliczyć cenę tego rozwiązania, ale także zamówić je w szybki i wygodny sposób, bez konieczności bezpośredniego kontaktowania się z przedstawicielem producenta kotar drzwiowych.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry