© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Przemysł
  • Na co zwrócić uwagę wybierając nalewarki do butelek?

Na co zwrócić uwagę wybierając nalewarki do butelek?

nalewarki do butelek
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Jednym z niezwodnych sposobów na zwiększenie wydajności linii produkcyjnej obsługującej produkty płynne jest wybór nowoczesnych maszyn do napełniania, potocznie nazywanych nalewarkami do butelek. W porównaniu z ręcznym konfekcjonowaniem wyrobów płynnych i półpłynnych odpowiednio wyposażone linie technologicznie pozwalają zwiększyć wydajność, przy jednoczesnym ograniczeniu strat produktu.

Jeśli planujesz montaż nowoczesnej linii technologicznej nalewarki do butelek stanowią jej obowiązkowe wyposażenie. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jak wybrać nalewarki do butelek?

Na samym wstępnie na Twoją uwagę zasługuje fakt, iż nalewarki do butelek mogą obsługiwać szerokie spektrum opakowań – butelek w różnych kształtach i o różnych pojemnościach. To przekłada się na możliwość wdrożenia wysokiej jakości rozwiązania w praktycznie każdym zakładzie produkcyjnym, niezależnie od tego, czy specjalizujesz się w produkcji:

  • napojów gazowanych,
  • soków,
  • detergentów,
  • kosmetyków.

Maszyny rozlewnicze nowej generacji pozwalają na automatyzację procesów nalewania i dozowania substancji ciekłych, dzięki czemu do butelek zawsze trafia taka sama ilość produktu. To bardzo istotne ze względu na standaryzację produktu – zależy nam na tym, aby kupując nasz produkt klient każdorazowo otrzymał dokładnie taką samą ilość wyrobu, w przeciwnym razie może się czuć oszukany. Kontrola ilości produktu trafiającego do poszczególnych opakowań ma również istotne znaczenie ze względu na możliwość ograniczenia ewentualnych strat wynikających z napełnienia opakowań większą ilością produktu niż zamierzona.

Wróćmy jednak do kwestii zasadniczej: Na co zwrócić uwagę przy zakupie nalewarki?

Jako producenta produktów płynnych i półpłynnych powinny nas interesować trzy zasadnicze kwestie:

  • wydajność urządzenia,
  • sposób działania nalewarki,
  • wpływ urządzenia na produkt.

Wydajność urządzenia

Najczęściej wydajność urządzenia określa się w kategoriach butelek na minutę. Odpowiadając na to pytanie już na etapie planowania zakupu urządzenia pozwoli zapewnić odpowiednią wydajność maszyny teraz oraz w przyszłości. Warto bowiem pamiętać, że potrzeby w zakresie wydajności urządzenia mogą się zmieniać w czasie.

Sposób działania nalewarki

Istotnym czynnikiem w kontekście wydajnej pracy urządzenia jest poziom jego automatyzacji. Nalewarki półautomatyczne wymagają współpracy urządzenia z operatorem. To wymaga z kolei określenia, czy maszyna może działać tak szybko jak operator i odwrotnie, czy maszyna nie będzie działała zbyt szybko w stosunku do możliwości operatora.

Wpływ urządzenia na produkt

Decydując się na zakup nalewarki warto mieć pewność, że urządzenie nie będzie wpływało na jakość czy właściwości produktu. Dla większości standardowych produktów wystarczające okazują się maszyny wyprodukowane ze stali nierdzewnej. W przypadku kwasów, wybielaczy oraz innych żrących produktów niezbędne okazuje się zastosowanie materiałów HDPE. To najlepszy przykład na to, że konstrukcja urządzenia powinna być dostosowana do rodzaju konfekcjonowanego produktu.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry