© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Przemysł
  • Ciągniki elektryczne do zastosowań przemysłowych

Ciągniki elektryczne do zastosowań przemysłowych

Ciągniki elektryczne
 |  Redakcja  |  Przemysł

Przemysł jako bardzo istotna gałąź gospodarki potrzebuje rozwiązań, które zoptymalizują proces transportu wewnętrznego i poprawią wydajność produkcji. W tej roli doskonale sprawdzają się holowniki elektryczne. Przedstawiamy zalety funkcjonalnych ciągników magazynowych i obszary ich zastosowań.

Przemysłowy ciągnik elektryczny - co warto wiedzieć?

Ciągniki elektryczne to maszyny do bezpiecznego i efektywnego transportu towarów o znacznej masie, ponadgabarytowych rozmiarach i niestandardowych kształtach. Wszechstronne holowniki zastępują pracę ludzkich rąk oraz są doskonałą alternatywą dla wózków widłowych i suwnic z uwagi na wysoką elastyczność manewrowania przy pełnej kontroli operatora.

Holowniki przemysłowe dla pieszego operatora napędzane są silnikiem elektrycznym, przez co cechują się cichą pracą, a brak emisji spalin oznacza, że mogą być wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach. Poza tym power pushery są niezawodne, bezproblemowe w obsłudze, a ergonomiczna konstrukcja ułatwia użytkowanie i przechowywanie.

Zalety ciągników elektrycznych

Zastosowanie ciągników magazynowych w przemyśle daje szerokie spektrum korzyści. Przede wszystkim holowniki zapewniają wyższą wydajność pracy poprzez usprawnienie procesów produkcji, optymalizację transportu wewnętrznego oraz odciążenie pracowników.

Wózki holownicze zostały zaprojektowane w celu precyzyjnego i kontrolowanego transportu towarów w różnych warunkach produkcyjnych, w tym na nierównym terenie, w ciasnych i zatłoczonych przestrzeniach, strefach zagrożonych wybuchem czy w pomieszczeniach sterylnych. Przekłada się to zwłaszcza na bezpieczeństwo dla wrażliwych ładunków podatnych na uszkodzenia. Daje także możliwość wprowadzenia nowych metod pracy oraz zautomatyzowania linii produkcyjnych.

Co więcej, pchacze elektryczne znacząco poprawiają warunki pracy, ponieważ ograniczają czynności wykonywane ręcznie oraz podnoszą bezpieczeństwo pracowników, eliminując ryzyko wypadków i uszczerbku na zdrowiu. W efekcie realnie przyczyniają się do obniżenia kosztów i oszczędności czasu. Minimalizują także przestoje - holownik elektryczny nie wymaga licencji, przez co może być obsługiwany przez przeszkolonego operatora. Warto też wspomnieć, że koszt eksploatacji power pushera jest dość niski w porównaniu z innymi maszynami magazynowymi.

Zastosowanie holowników elektrycznych w przemyśle

Holowniki elektryczne odgrywają kluczową rolę w najważniejszych gałęziach przemysłu. Począwszy od sektora produkcyjno-montażowego, gdzie usprawniają cały proces przemysłowy np. przy produkcji samochodów i pojazdów użytkowych czy silników. Z kolei przy budowie łodzi, turbin wiatrowych i w przemyśle lotniczym umożliwiają bezpieczne przemieszczanie cennych komponentów o dużej masie w ciasnych przestrzeniach. Holowniki są również ważnym elementem w produkcji szkła, stali, zwojów przewodów, wyrobów papierniczych czy cegieł i ceramiki oraz w przemyśle tekstylnym.

Z uwagi na pełną kontrolę nad przewożonym towarem oraz możliwość pracy w regulowanych przez normy warunkach, holowniki elektryczne stosowane są w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym oraz w laboratoriach, jak również w przemyśle spożywczym, czyli w środowisku o zaostrzonych wymaganiach w kwestii czystości.

Powszechnie stosowane są ciągniki elektryczne w budownictwie i górnictwie do przemieszczania ciężkiego sprzętu i szybkiej obsługi dostaw podzespołów i materiałów. Sprawdzają się nawet do łatwego transportu bagaży na lotnisku. Kompaktowe wózki transportowe odciążają również pracowników w handlu i logistyce, placówkach opieki zdrowotnej czy przy wywozie odpadów.

Przemysłowe holowniki elektryczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba transportu ładunków o znacznej masie i rozmiarach przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa i kontroli. 

Producent holowników elektrycznych

Wiodącym na świecie producentem holowników elektrycznych jest MasterMover z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Firma oferuje innowacyjne ciągniki do transportu ładunków kołowych i szynowych o masie od 50 kg do 360000 kg, które cechują się zaawansowanym bezpieczeństwem oraz wysoką wydajnością.

Gama ciągników MasterMover jest bardzo szeroka, obejmuje zarówno kompaktowe holowniki elektryczne, jak i potężne maszyny do najbardziej wymagających zadań. W ofercie znajdują się także rozwiązania niestandardowe, czyli wózki terenowe, maszyny do transportu ładunków na szynach oraz systemy holujące przyczepy. Dostępne są również pushery ze stali nierdzewnej spełniające normy sanitarne oraz ciągniki elektryczne ATEX do przemieszczania towarów w środowisku zagrożonym wybuchem. Co więcej, firma oferuje również projekty indywidualne dostosowane do potrzeb i specyfiki danego przedsiębiorstwa i branży.

Ciągniki elektryczne MasterMover są powszechnie stosowane przez globalne firmy z różnych branż. Wśród szerokiego grona klientów znajdują się m.in. takie przedsiębiorstwa, jak: Tata, Cadbury, Kellogg’s, AstraZeneca, Ge Healthcare, Pfizer, Boeing, Airbus, Mercedes Benz, Amazon czy DHL. Holowniki elektryczne MasterMover to gwarancja niezawodności i realizacji nawet najtrudniejszych zadań na co dzień w miejscu pracy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry