Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Spawarka inwertorowa MMA w domu – jaką wybrać?

Spawarki inwertorowe
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Zakup spawarki do domu to poważna inwestycja, wymagające dokładnego researchu. Amatorzy domowego majsterkowania często rozwijają swoje warsztaty o bardziej zaawansowane urządzenia, pozwalające na większy zakres działań. Spawarki należą właśnie do takich urządzeń. Mnogość urządzeń do spawania dostępnych na rynku jest jednak tak duża, że wybór odpowiedniego może okazać się nie lada wyzwaniem. Podpowiadamy zatem, jaką spawarkę wybrać i do jakich prac można ją wykorzystać.

Jakie są metody spawania?

Duży wybór spawarek na rynku wynika z wielu różnych metod spawania, które istnieją. Przede wszystkim spawarki dzielimy na tradycyjne transformatorowe i nowoczesne inwertoroweSpawarki inwertorowe różnią się od transformatorowych przede wszystkim gabarytami, ale też specyfiką i jakością pracy. Obecnie znacznie częściej wybierane są spawarki inwertorowe ze względu na ich znaczniej mniejsze gabaryty, mniejszą awaryjność i większą wytrzymałość na spadki napięć. Spawarki inwertorowe umożliwiają spawania 3 metodami: MIG/MAG, TIG, a także MMA. Spawanie metodą MIG/MAG odbywa się w osłonie gazowej i umożliwia łączenie różnorodnych materiałów w tym nawet aluminium. Spawanie metodą TIG przede wszystkim gwarantuje wysokiej jakości spoinę. Do spawania metodą TIG wykorzystuje się elektrody nietopliwe. Metoda ta pozwala na spawania zarówno aluminium, jak i wysokostopowej stali. Do użytku domowego najpowszechniej wybierana jest metoda spawania MMA. W tej metodzie do spawania używa się elektrody otulonej. Spawanie metodą MMA jest szybkie, można nią spawać na zewnątrz, umożliwia spawanie w miejscach trudnodostępnych.

Spawarki mma

Indywidualne potrzeby, czyli do czego wykorzystać spawarkę inwertorową?

Wybór urządzenia spawalniczego przede wszystkim powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami użytkownika. Szukając urządzenia do użytku profesjonalnego, znacznie większy nacisk należy położyć na urządzenia gwarantujące najlepsze parametry i dostosowane do specyfiki prac, do jakich będzie stosowane. Wybierając spawarkę do użytku domowego, możemy skłonić się bardziej w stronę spawarek uniwersalnych, oczywiście spełniających też warunki takie jak odpowiednia moc prądu i wydajność, ale przede wszystkim wygodnych i poręcznych.

Dlaczego warto kupić spawarkę inwertorową MMA?

Spawarką, którą warto kupić do użytku domowego, jest spawarka inwertorowe MMA. Przede wszystkim ze względu na prostotę obsługi. Urządzenia te są też w dość przystępnych cenach, co dla początkującego spawacza z pewnością będzie dużą zaletą. Co więcej, do spawarek MMA nie potrzeba dokupować butli, reduktora i innych akcesoriów, potrzebnych w innych metodach spawania, co jest dodatkową oszczędnością. Jeszcze jedną zaletą, o której warto wspomnieć, są niewielkie gabaryty spawarek MMA. Jest to szczególnie istotne dla amatorów majsterkowania, którzy nie dysponują dużą przestrzenią do pracy i przechowywania sprzętu. Z pomocą spawarki MMA wykonamy większość podstawowych prac spawalniczych, jakie mogą pojawić się w gospodarstwie domowym, dlatego urządzenia te w większości przypadków będą w pełni wystarczające do użytku domowego.