Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak dobrać wagę do wozu bramowego?

ważenie kontenerów
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Specjalistyczna waga do wozu bramowego znajduje zastosowanie w szeroko pojętej spedycji. To właśnie tam wykorzystuje się wozy bramowe do przeładunku kontenerów. Sprzęt umożliwia szybkie i bezproblemowe zważenie wielkogabarytowego ładunku. Czym powinna się wyróżniać nowoczesna i zaawansowana technologicznie waga do wozu bramowego? Czytaj dalej i poznaj szczegóły!

Innowacyjny wóz bramowy – krótka charakterystyka urządzenia

Kontenery znajdują szerokie zastosowanie w spedycji lądowej i morskiej. Ich maksymalna ładowność może wynosić nawet 35 ton. Oczywistym wydaje się więc fakt, że aby bezpiecznie i sprawnie przeładować kontener z jednego środka transportu na drugi – trzeba użyć specjalnego sprzętu.

Najpopularniejszym urządzeniem tego rodzaju jest tytułowy wóz bramowy. Stosuje się go między innymi w terminalach portowych. Jakie są jego największe zalety? Taki sprzęt minimalizuje koszty związane z przeładunkiem. Użycie zwykłego wózka widłowego jest droższe i nieco bardziej kłopotliwe. Poza tym profesjonalny wóz bramowy wydaje się urządzeniem naprawdę dynamicznym i jednocześnie prostym w obsłudze. Ponadto dźwignice zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas wykonywanej pracy. Mają mocną i bardzo sztywną konstrukcję, która przekłada się na ich stuprocentową funkcjonalność i niezawodność. Najważniejsze wydaje się jednak to, że wozy bramowe są wszechstronne i mają wiele zastosowań.

Profesjonalna i nowoczesna waga do wozu bramowego – krótka charakterystyka urządzenia

Ładunek umieszczony w kontenerze trzeba dokładnie zważyć. Jak to zrobić, gdy znajduje się on na wozie bramowym? Za pomocą specjalnej, profesjonalnej wagi!

Oferujemy certyfikowane i przetestowane wagi do wozów bramowych. Nasze urządzenia spełniają wszystkie wymagania regulacji SOLAS. Najważniejsze jest jednak to, że pasują do wszystkich wozów bramowych – mówi przedstawiciel firmy TAMTRON.

Waga do wozu bramowego służy do precyzyjnego określenia masy danego kontenera. Jeśli na co dzień ma być instalowana na różnego rodzaju kontenerach – jej uniwersalność jest bardzo ważna. W przeciwnym wypadku dochodzi do konieczności przeprowadzania konkretnych, czasem poważnych zmian konstrukcyjnych. 

Zależy Ci na innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązaniach spedycyjnych? W takim razie powinieneś zainwestować w wagę, która ma wbudowaną obszerną pamięć. Takie urządzenie umożliwia nie tylko szybkie ważenie kontenerów, ale i zapisywanie poszczególnych ich numerów. Ponadto nowoczesne sprzęty zapewniają szybki przesył danych przez Internet, co w oczywisty sposób usprawnia pracę.