© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Urządzenia magazynowe

owijarka palet
 |  Redakcja  |  Przemysł

Organizacja pracy dużego magazynu wymaga nie lada umiejętności. Przede wszystkim musi być odpowiednio wyszkolony zespół ludzi oraz koordynator czuwający nad przebiegiem tej pracy. Jednak oprócz zasobów ludzkich dla sprawnego i wydajnego przebiegu pracy nasz magazyn powinien zostać wyposażony w odpowiednie urządzenia. W dobie XXI wieku trudno sobie wyobrazić fabrykę produkującą na masową skalę jakiś towar, który jest ręcznie pakowany. Bez względu na to czy to będą np.: urządzenia elektroniczne czy produkty spożywcze do sprawnego przebiegu produkcji będą potrzebne nam odpowiednie urządzenia. Tak sama w dużych firmach logistycznych, gdzie masowo załadowywane i przeładowywane są dziesiątki samochodów ciężarowych potrzebne są do pracy specjalistyczne maszyny, które pozwolą sprawnie obsłużyć ten proces. Tu z pomocą zasobom ludzkim przychodzi nowoczesna technologia i urządzenie, które znacząco ułatwią i przede wszystkim przyspieszają pracę. Dzięki temu praca naszego całego zespołu staje się wydajniejsza i dokładniejsza.

Do jednych z podstawowych urządzeń, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego dużego magazynu są owijarki do palet. Urządzenia te przede wszystkim przyspieszają proces polegający na przygotowaniu towaru do transportu. Dokonując wyboru tego urządzenia powinniśmy przede wszystkim określić jakiego rodzaju owijarka sprawdzi się najlepiej w naszym magazynie. Mamy do wyboru m.in. owijarki ramieniowe, stołowe, samojezdne i te, które są wpinane do taśm produkcyjnych. Są również takie, które są specjalnie przystosowane do pracy w chłodniach. Wybierając taką owijarkę warto również zwrócić uwagę na dane techniczne oraz specyfikację takiego urządzenia. Do takich podstawowych parametrów jakie powinny nas interesować jako przedsiębiorców należą m.in. wydajność takiej owijarki, czyli to, ile taka owijarka w przeciągu godziny pracy jest wstanie owinąć nam palet. Logicznym jest, że im więcej będziemy mogli tych palet owinąć, tym nasza praca będzie wydajniejsza, a to bezpośrednio przełoży się na nasz zysk. Kolejnym ważnym elementem jest ilość zużycia folii na paletę. Im owijarka oszczędniejsza tym więcej pieniędzy zostanie w naszej kieszeni. Bardzo ważnym również elementem jest dokładność pracy naszego urządzenia, tak by nasz towar był jak najlepiej solidnie zabezpieczony. Dobrze jest wybierać takie urządzenia, które charakteryzują się kulturalną cichą pracą. Dzięki takim maszynom naszym pracownikom będzie się zwyczajnie przyjemniej pracować, a zadowolony pracownik jest efektywniejszy i wydajniejszy, co również będzie się przekładało na nasze zyski. Oczywiście, by nasza praca była płynna i systematyczna nasza owijarka musi być urządzeniem bezawaryjnym. Każdy awaria i przestój produkcyjny, to niepotrzebne straty finansowe dla naszego przedsiębiorstwa.

Dlatego tak ważnym jest, by dokonując wyboru naszej owijarki nie robić pozornych oszczędności już na samy początkowym etapie dokonywanego wyboru. Co z tego, że wyszukamy i kupimy jakąś tanią owijarkę jak w konsekwencji okaże się, że jest ona mało wydajna oraz mało oszczędna. Przy dużym przerobie koszty amortyzacji mogą stanowić dużą część naszych całkowitych kosztów obsługi. Poza tym często te budżetowe owijarki są mało dokładne, a to może powodować konieczność powtórnego owinięcia palety a w konsekwencji strata dodatkowego czasu i dodatkowej folii. Również te najtańsze owijarki są zdecydowanie mniej żywotne i znacznie częściej ulegają awarią.

Przedsiębiorca, który poważnie myśli o swoim biznesie nie może sobie pozwolić na takie ryzyko i utratę przez to dochodu. Dlatego wybierając tego rodzaju urządzenie ważne jest byśmy skoncentrowali swoją uwagę na sprawdzonej marce. Do jednych najlepszych na świecie tego rodzaju urządzeń należą owijarki marki EvoPac i Noxon. Te urządzenie są niekwestionowanymi liderami wśród tych urządzeń, a swoją pozycję na rynku zawdzięczają przede wszystkim wysokiej jakości materiałom, które zostały użyte do ich budowy oraz bardzo restrykcyjnym kontrolom jakości, którym poddawane są poszczególne części i elementy owijarki. Zakupując owijarkę EvoPac lub Noxon, przedsiębiorca ma pewność, że urządzenia te posłużą mu przez wiele lat, a oficjalny dystrybutor na Polskę zapewnia stały dostęp do części i autoryzowanego serwis.

Zainteresowanych przedsiębiorców, którzy chcą unowocześnić swoje magazyny i zacząć pracę na najwyższej klasy urządzeniach zapraszamy na stronę https://pakowarka.pl/ gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat najnowszych modele owijarek marki EvoPac i Noxon.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry