© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

 • Home
 • Przemysł
 • Instalacje klimatyzacyjne dla hal przemysłowych i komercyjnych

Instalacje klimatyzacyjne dla hal przemysłowych i komercyjnych

Instalacje klimatyzacyjne
 |  Redakcja  |  Przemysł

IntrCooll jest przeznaczony do klimatyzacji i wentylacji w pomieszczeniach komercyjnych oraz przemysłowych. Korzysta przy tym z metody chłodzenia wyparnego. System wykorzystuje najnowsze technologie, między innymi chłodzenie dwustopniowe. Zapewnia w ten sposób komfortowe i stabilne środowisko, które jednocześnie zużywa o wiele mniej energii, w stosunku do konwencjonalnych systemów klimatyzacyjnych. IntrCooll składa się z wielu części. W jego budowie znajdują się wloty powietrza, wentylatory, wymienniki powietrze, a także filtry.

Przemysłowa wydajność

Komfort w przystępnej cenie

Komfortowy system klimatyzacji hal i wentylacja dużych powierzchni w budynkach przemysłowych, były jeszcze stosunkowo niedawno, sporym wydatkiem dla przedsiębiorców. Natomiast gorące dni, z dużą wilgotnością powietrza, doprowadzały do tego, że pracownicy czuli dyskomfort w miejscu pracy. To z kolei skutkowało spadkiem wydajności, a w skrajnych przypadkach - naruszeniem przepisów prawnych, regulujących warunki zakładzie pracy. Nasza firma może Ci zaoferować zmiany w tym zakresie. Dzięki IntrCooll od Oxycom (https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-chlodzenie-hal/) zarówno Ty jak i Twoi pracownicy, odczujecie wyraźną poprawę warunków w pomieszczeniach, w których codziennie przebywacie.

Rozwiązanie, które poprze każdy księgowy

Decydując się na współpracę z nami, stawiasz na mniejsze koszty na początku inwestycji. Jednak to nie koniec korzyści. W stosunku do klasycznych systemów klimatyzacyjnych, IntrCooll jest o 80% tańszy w późniejszej eksploatacji. Oprócz korzyści finansowych, trzeba powiedzieć o tym, że tworzy zdrowe i komfortowe warunki w pomieszczeniach, jednocześnie będąc przyjaznym dla środowiska.

Nowy oddech

Dzięki IntrCooll poprawisz warunki pracy personelu, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w większym zaangażowaniu w wykonywaną pracę. Odpowiednia temperatura powietrza i jego świeżość mają duże znaczenia na ludzkie samopoczucie. Zapewnienie takich właśnie warunków do pracy i przebywania w określonych pomieszczeniach, jest nie tylko prawnym, ale i moralnym obowiązkiem właścicieli lub administratorów budynków. Oferta IntrCooll dodaje do tego aspekt ekonomiczny - to po prostu się opłaca.

Dotrzemy wszędzie

Rejony charakteryzujące się ciepłym klimatem są problematyczne w wypadku użycia innych technologii. IntrCooll pokonuje te granice i bez problemów jest w stanie schłodzić powietrze, korzystając jedynie z 10% energii, którą wykorzystałby do tego konwencjonalny system.

Inteligentny układ sterowania klimatyzacją przemysłową

Zwykłe systemy chłodzące dysponują jednym trybem pracy. W IntrCooll masz do wyboru aż trzy. Układ dynamicznego sterowania - EcoSmart - wybiera najbardziej komfortowy i skuteczny sposób chłodzenia, na podstawie pomiarów dokonanych wewnątrz budynku, a także poza nim. Ma też możliwość bezprzewodowego komunikowania się z innymi urządzeniami, czujnika czy interfejsami. Dzięki temu jego instalacja jest uproszczona, więc obsługa, monitorowanie oraz sterowanie systemem jest intuicyjne. Można to robić siedząc w biurze lub w domu.

Połączenie z siecią

Dzięki nieustannemu gromadzeniu danych i aktualizacji oprogramowania sprzętowego, Oxycom ciągle ulepsza swoje produkty i usługi.

Bieżący monitoring

Dzięki ciągłemu monitorowaniu wydajności, można podjąć kroki mające na celu dalsze obniżanie kosztów eksploatacyjnych urządzeń.

Dostosowanie do warunków pogodowych

Za sprawą inteligentnego systemu sterowania możliwe jest również dostosowywanie pracy urządzenia do panujących warunków atmosferycznych.

Oxycom IntrCooll w porównaniu z systemami bezpośredniego chłodzenia wyparnego

 • Możliwość uzyskania temperatury niższej nawet o 7ºC (13ºF)
 • Dostarczane powietrze jest o połowę mniej wilgotne, co zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniach
 • Utrzymanie komfortu termicznego na poziomie zgodnym z normami ASHRAE
 • Zmniejszenie zużycia wody
 • Wyraźnie zauważalna oszczędność energii
 • Wilgotny, tropikalny klimat nie jest przeszkodą do jej stosowania
 • Redukcja przepływu powietrza pozwala na użycie przewodów o mniejszym przekroju

Oxycom IntrCooll w porównaniu z konwencjonalnymi systemami klimatyzacji

 • Poziom zaoszczędzonej energii może sięgać 90%
 • Tania eksploatacja
 • Początkowa inwestycja jest dużo mniejsza
 • Zapewnienie dopływu świeżego powietrza, bez recyrkulacji
 • Regulacja wilgotności powietrza do naturalnego poziomu
 • Nie występują przeciągi, ani miejsca nazbyt wychłodzone
 • Działanie systemu nie wyklucza otwierania okien i drzwi

Tryby działania IntrCooll

Tryb swobodnego chłodzenia

W tym trybie niska temperatura na zewnątrz jest wykorzystywana do chłodzenia wnętrza budynku. Sprawdza się szczególnie jesienią i wiosną, gdy poziom promieniowania słonecznego może być wysoki, mimo niskich temperatur. Klasyczne klimatyzatory w takich sytuacja chłodzą powietrze wewnątrz budynku, natomiast IntrCooll zapewnia dopływ chłodnego i świeżego powietrza z zewnątrz.

Tryb jednostopniowego chłodzenia

Można go określić bezpośrednim chłodzeniem wyparnym. W czasie suchych dni, gdy panują niskie temperatury, tryb pozwala skutecznie schłodzić powietrze wewnątrz oraz zapewnia właściwy poziom wilgotności. Dzięki temu uzyskuje odpowiedni komfort termiczny w pomieszczeniach.

Tryb dwustopniowego chłodzenia

Dwustopniowy system rozpoczyna się od chłodzenia powietrza z zewnątrz, przy pomocy zimnej wody poddanej recyrkulacji. Jest to pierwszy, pośredni etap.

Z powodu braku dopływu wilgoci, powietrze z wymiennika ma mniejszą temperaturę termometru suchego i mokrego niż powietrze atmosferyczne. Bezpośredni etap zakłada dalsze schładzanie przy pomocy wkładów do chłodzenia wyparnego.

Moduł ewaporacyjny OXYVAP®

Schłodzenie powietrza z zewnątrz do temperatury termometru mokrego, jest możliwe dzięki wykorzystaniu bezpośrednich modułów ewaporacyjnych  OXYVAP®. IntrCooll posiada cztery takie po każdej stronie. Powietrze zewnętrzne przepływa wzdłuż żeber aluminiowych, a w tym samym czasie zimna woda jest tłoczona z tryskacza górnego, przez pompę recyrkulacyjną.  Moduł jest wykonany z aluminiowych żeber, które są wodoodporne i antybakteryjne oraz pokryte powłoka antykorozyjną. Ma to zapobiegać zanieczyszczaniu osadem wapiennym, pyłkami, a także bakteriami.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry