© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Folie do torebek - HDPE i LDPE. Porównanie

produkcja woreczków foliowych
 |  Redakcja  |  Przemysł

Folie do torebek HDPE i LDPE są produkowane na bazie polietylenu. W takiej wersji najczęściej są wykorzystywane do pakowania różnego rodzaju produktów, w tym artykułów spożywczych. Doskonale sprawdzają się do przechowywania i zabezpieczania. Wspomniane dwa rodzaje opakowań różnią się między sobą, aczkolwiek łączy je wysoka wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Co warto o nich wiedzieć?

Folia HDPE – charakterystyka

Do produkcji folii HDPE wykorzystuje się polietylen o wysokiej gęstości. Jego właściwości wynikają z zastosowania metody nisko- bądź średniociśnieniowej. Dzięki temu materiał jest odporny na niekorzystne działanie wody i wszelkiego rodzaju cieczy oraz soli. Warto pamiętać, że nie jest od odporny na działanie środków chemicznych, tj. środków czyszczących czy kwasu siarkowego.

Tworzywo to doskonale sprawdza się do produkcji wszelkiego rodzaju taśm, półrękawów czy rękawów foliowych. Istnieje możliwość barwienia go na dowolne kolory, stąd też opakowanie może być doskonale dopasowane do wymagań klienta – wyjaśnia ekspert z firmy PAKWIT – Producent opakowań foliowych. Dodatkowo może on być poddawany procesom perforacji czy też jonizacji i wielu innym. Głównie jest wykorzystywany w branży spożywczej, aczkolwiek jego uniwersalne właściwości sprawiają, że bezproblemowo można go wykorzystać również w innych obszarach.

Folia LDPE – czym jest?

Folia LDPE jest produkowana z polietylenu o niskiej gęstości. Właściwości tworzywa, z którego jest wykonana, sprawiają, że wyróżnia się ona wysoką wytrzymałością mechaniczną, stąd też doskonale sprawdza się w branży spożywczej, kosmetycznej, budowlanej i wielu innych. Opakowania foliowe wykonane na bazie LDPE, są miękkie i elastyczne, dzięki czemu można je łatwo kształtować i dopasowywać do formy produktu. Pomimo iż folia jest rozciągliwa i wytrzymała, nie jest odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Produkuje się z niej najczęściej woreczki strunowe, kubki na napoje, izolacje na kable czy też worki na gruz.

Czym różni się LDPE od HDPE?

Główną różnicą pomiędzy foliami LDPE a HDPE jest wspomniana już grubość. Wynika ona z zastosowania do ich produkcji tworzyw o zróżnicowanej gęstości. Kolejną cechą odróżniającą wspomniane jest struktura – opakowania LDPE wyróżniają się błyszczącą powierzchnią, natomiast HDPE są matowe. Z tego też względu te pierwsze są stosowane, gdy nie jest konieczne zakrycie powierzchni produktów. HDPE pozwala skutecznie zabezpieczyć opakowanie i ukryć znajdujące się na nim informacje. Pomimo tak sporych różnic, HDPE i LDPE łączy możliwość poddania bezproblemowemu procesowi recyklingu.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry