© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto zainwestować w prasę rewolwerową?

prasa rewolwerowa
 |  Redakcja  |  Przemysł

Wykrawarka rewolwerowa to maszyna o relatywnie prostej konstrukcji. Umożliwia ona wykrawanie z blachy różnego typu kształtów. Bijak (młotek) wyposażony jest w różnorodne stemple, które decydują o formie ciętego detalu. Podstawą działania tego rodzaju pras jest oczywiście rewolwer, który można swobodnie konfigurować.

Trzeba również dodać, że współpracuje on z linią lub liniami narzędzi. Wykrawarka rewolwerowa sprawdza się nawet w przypadku bardzo skomplikowanych i złożonych kształtów. Oprócz standardowego cięcia umożliwia ona wykonanie przetłoczeń, rowków, czy też innych deformacji. Łatwo dostosować ją do własnych potrzeb.

Ekonomiczna obróbka

Prasy rewolwerowe charakteryzują się dość wysokim poziomem wydajności. Przedkłada się to na opłacalność obróbki. Doskonale sprawdzi się ona zarówno podczas wykrawania niewielkiej ilości elementów, jak i produkcji masowej. Trzeba także wspomnieć o tym, że wykrawarki rewolwerowe są ponadprzeciętnie wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia.To właśnie dzięki temu posłużą one niezawodnie przez długie lata. Ich eksploatacja jest nie tylko ekonomiczna, ale również bezproblemowa. Są to urządzenia, które cechują się niskim poziomem awaryjności. Nawet intensywne użytkowanie nie wpłynie negatywnie na ich stan. Prasy rewolwerowe często wykorzystywane są w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych, ale nie tylko. Coraz częściej na ich zakup decydują się osoby prowadzące niewielkie biznesy.

Komfortowe użytkowanie

Współczesne prasy rewolwerowe pracują niezwykle cicho. Ponadto ich funkcjonowanie nie jest uzależnione od temperatury otoczenia. Trzeba również wspomnieć o tym, że nowoczesne wykrawarki rewolwerowe są łatwe w obsłudze. Wymagają one minimalnego nadzoru. Ustalenie dogodnych parametrów pracy również odbywa się w sposób intuicyjny. Regulacja skoku suwaka nie stanowi najmniejszego problemu. Ponadto jest to sprzęt zapewniający bezpieczną eksploatację, co zmniejsza ryzyko wypadków przy pracy. Nawet średniej klasy prasa rewolwerowa działa wyjątkowo szybko, co przyspiesza realizację całego procesu obróbki.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry