Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zamiatarka, polerka, odkurzacz - jaka maszyna, do jakiego zastosowania?

Maszyny do mycia podłóg
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Hala fabryczna czy magazynowa to obiekty o dużych powierzchniach, gdzie w procesie sprzątania egzamin zdają duże maszyny. Dlatego wyposażenie firmy sprzątającej wpływa na jakość świadczonych przez nią usług, stąd profesjonalny sprzęt, odpowiednio dobrany, tak, by sprzątać małe, jak i duże powierzchnie, to podstawa tej branży.

Maszyny do mycia podłóg, zmywarki do posadzek to urządzenia bardzo skuteczne i usprawniające codzienną pracę, pozwalają zmniejszyć nakłady i czas pracy oraz ograniczyć związane z tym koszty, dlatego maszyny sprzątające muszą być odpowiednio dobrane do właściwych prac i powierzchni. Maszyny czyszczące, sprawdzą się w każdym pomieszczeniu oraz na różnego typu podłogach. Profesjonalne odkurzacze przemysłowe do zbierania zanieczyszczeń suchych lub mokrych to podstawa!. W znaczący sposób poprawiają wydajność oraz skuteczność pracy załogi. Podłogi przemysłowe są elementami narażonymi na różne zanieczyszczenia, związane z np. transportem wózkami widłowymi.

Do czyszczenia takich powierzchni potrzebne są: odkurzacz przemysłowy, zamiatarka, myjka do posadzki oraz odpowiednie płyny do maszyny czyszczącej.

Odkurzacz przemysłowy i piorący

Do zbierania wody, gwarantuje doskonałe efekty i czystość. pozwala na dokładne osuszanie i zbieranie płynów, oleju, wody oraz chemikaliów. Odkurzacz przemysłowy przystosowany jest do wielogodzinnej pracy w obiektach użytku publicznego o dużej powierzchni, obiektów przemysłowych i hal.

Do czyszczenia posadzek twardych oraz powierzchni tapicerowanych i dywanowych można użyć odkurzacza piorącego. Jest to uniwersalne urządzenie, które można zastosować w zapleczu dużego obiektu, jak i w domu.

Zamiatarka

Czyszczenie podłóg w halach produkcyjnych i magazynowych, w pierwszej kolejności powinno się odbywać z użyciem zamiatarki. przeznaczona do zamiatania dużych powierzchni, wykonanych z kostki brukowej, betonu i innych nawierzchni. Skutecznie zbiera liście, Pozwala w bardzo szybki sposób na oczyszczenie placu z liści, kapsli, śmieci, żwiru i brudu, nie wzniecając przy tym kurzu.  odznaczają się dużą wytrzymałością, ich wzmocniona budowa, zwiększa odporność urządzenia na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie to sprawdzi się w domu jak i w firmie.

Maszyna do mycia posadzek

Znana także jako szorowarka, to bardzo wytrzymałe urządzenie, zapewniające wieloletnią, bezawaryjną pracę. Każda firma sprzątająca powinna mieć na wyposażeniu szorowarki, które umożliwiają gruntowne wyczyszczenie powierzchni Obsługuje proces dokładnego mycia na mokro i osuszania podłogi. urządzeniem do zastosowania na silnie zabrudzonych powierzchniach mniejszych i średnich

W przypadku zastosowania szorowarki czyszczona powierzchnia musi być wyłączona z ruchu, gdyż po pierwsze – pracuje wolniej podczas gruntownego doczyszczania, a po drugie – nie osusza od razu czyszczonej powierzchni.

Froterka, polerka

Maszyna do froterowania podłogi sprawdza się w usuwaniu smug, przywracaniu połysku posadzkom i w ich renowacji. Można ją stosować na powierzchniach zarówno kamiennych, jak i drewnianych. Ma niewielkie rozmiary, przez co dociera do trudno dostępnych miejsc. A wiadomo, żel śniąca podłoga to czynnik wpływający na pozytywne wrażenie.