© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak działają wagi platformowe?

wagi platformowe
 |  Redakcja  |  Przemysł

Posiadanie wagi platformowej jest niezwykle przydatne przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Dzisiaj przyjrzymy się jak działają wagi platformowe, oraz jak wybrać najlepszą dla państwa firmy.

Wagi platformowe najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej. Montuje się je wraz ze specjalną ramą, najczęściej wpuszczając w podłoże, ale są również wagi platformowe mobilne, które można wykorzystać w dowolnym miejscu, najważniejsze jest, aby państwa waga posiadała legalizację. Legalizacja to potwierdzenie, że waga waży towary z określona dokładnością, która opisana jest na tabliczce znamionowej.  Należy zadbać o legalizację wagi, oraz o jej przedłużenie, ponieważ nie wolno wykorzystywać wag bez legalizacji w obrocie handlowym.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze wagi przemysłowej jest wybranie o odpowiedniej szalce ważącej, w zależności od działalności państwa firmy. Waga przemysłowa powinna być solidnie wykonana tak żeby wibracje, czy przypadkowe poruszenie jej nie wpływało na wyniki pomiaru

Przeglądając wagi platformowe ważne jest, aby państwo zwrócili uwagę na poszczególne parametry, takie jak: deklarację zgodności z CE, Miernik wagowy, zasilacz, tensometry, oraz wspomniana wyżej legalizacja.

Wagi Platformowe różnią się maksymalnym obciążeniem, dlatego ważny jest dobranie odpowiedniego przedziału wagowego dla państwa działalności. Każda działalność wymaga innej dokładności mierzenia. Dla przykładu wagi sklepowe charakteryzują się dokładnością 5g, natomiast wagi magazynowe, najczęściej mają dokładność na poziomie od 25g do 50g.

Wagi platformowe mają dość prostą zasadę działania. Platforma oparta jest na tensometrycznych przetwornikach siły. Ich liczba uzależniona jest od platformy, którą państwo wybiorą. Waga platformowa posiada najazd albo jest wpuszczona w nawierzchnię. Waga komunikuje się z systemem informatyczny, i podaje masę ważonego obiektu. Jej zastosowanie znajdą działalności nie tylko logistyczne. Praktycznie każde przedsiębiorstwo, w którym pojawia się, problem transportu odczuje korzyści z wagi platformowej.

Jeżeli nie jesteś w stanie ocenić, która waga platformowa będzie najlepsza dla twojej działalności z pomocą przyjdzie ci Mobilwag!

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry