© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Obróbka metalu – co warto wiedzieć?

Obróbka metalu
 |  Redakcja  |  Przemysł

Planując zakup dodatków do domu czy otoczenia, lub chcąc je wyremontować często spotkamy się z potrzebą zakupu metalowych elementów.

Planując zakup dodatków do domu czy otoczenia, lub chcąc je wyremontować często spotkamy się z potrzebą zakupu metalowych elementów. Wówczas słysząc hasła typu gięcie CNC czy gięcie profili, nie mamy pojęcia co to jest. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco te hasła. Zapraszamy do lektury!

Gięcie CNC

Gięcie CNC – czyli komputerowe gięcie blach

Jest to gięcie na prasach krawędziowych, które pracują w technologii CNC, co umożliwia wyjątkowo dokładne gięcie blachy posiadającej różną twardość. Jest niezwykle przydatne gdy potrzebujemy wygiąć blachę o różnej grubości oraz o różnych kształtach. Dodatkowo można giąć nie tylko blachę, ale także materiały ze stali nierdzewnej czy aluminium. Do zalet tego rozwiązania należy: możliwość wykonania nietypowego gięcia, możliwość powtarzania schematy z doskonałą dokładnością, oszczędność czas i pieniędzy oraz praktycznie całkowaną eliminację błędów produkcyjnych.

Cięcie laserowe Fiber – cięcie blachy laserem

Technologia Fiber to sposób na cięcie blachy za pomocą laseru. Dzięki niej możemy wycinać bardzo małe kształty i otwory z doskonałą dokładnością. Jest to metoda polecana jeśli chcemy uzyskać dokładny efekt, który będzie można powtarzać bez problemu związanego z błędami.

Gięcie profili – przemysłowe i dokładne

Możliwe na skale masową jest dzięki specjalnym maszynom, które gwarantują stuprocentowa dokładność. Nowoczesne maszyny CNC perfekcyjnie obrabiają wszelkie rury czy profile. Daje to możliwość na tworzenie identycznych kształtów i profili, które mogą być częściami do większych instalacji np. sanitarnych.

Mamy nadzieję, że następnym razem, gdy spojrzycie na hasła wymienione powyżej, będziecie mieli już jakąś wiedze na ten temat! Warto wiedzieć więcej, gdy mamy styczność z nowymi kwestiami. Zwłaszcza, że najczęściej z gięciem oraz cięciem blach spotykamy się podczas remontów czy budowy domu lub wymiany instalacji w nim. Wówczas najważniejsza kwestią jest jakość wykonania prac i elementów a także wiedza o komponentach.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry