© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Przemysł
  • Co wybrać, giełdę czy sprawdzonego sprzedawcę maszyn stolarskich?

Co wybrać, giełdę czy sprawdzonego sprzedawcę maszyn stolarskich?

maszyny stolarskie
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Wyposażenie stolarni nie należy do tanich. Dotyczy to zwłaszcza tych firm, w których obróbka jest realizowania kompleksowo, a do jej prowadzenia trzeba zakupić wiele maszyn. Przedsiębiorcy, którzy poszukują ekonomicznych rozwiązań, kierują uwagę w stronę sprzętu używanego. Odpowiednią ofertę znajdą zarówno na giełdzie maszyn stolarskich, jak i u sprawdzonych dostawców. Jakie mocne i słabe strony mają te dwie opcje?

Dlaczego warto postawić na maszyny stolarskie z drugiej ręki?

Chociaż panuje powszechnie przekonanie, że sprzęt używany jest gorszy, bardziej awaryjny i wyeksploatowany, przez co będzie służyć znacznie krócej, w rzeczywistości nie jest to prawdą. Maszyny do drewna zaliczają się do tych produktów, których budowa jest realizowana z myślą o dużych obciążeniach i intensywnej pracy. Ponadto, urządzenia wykonane przed wielu laty przez znanych producentów powstawały wg innych standardów.

Korzystając z prostego porównania pomiędzy solidnym dębowym stołem wykonanym przez stolarza przed wielu laty, a współczesnymi delikatnymi stoliczkami z płyt MDF nietrudno zrozumieć tę różnicę. Podobnie, jak wiele osób docenia obecnie jakość i solidność dawnych mebli, tak i maszyny stolarskie budowane kilkadziesiąt lat temu często stanowią poważną konkurencję dla tych produkowanych obecnie. Poszukując takiego wyposażenia możesz kupić je taniej na giełdzie lub u dostawcy.

wiertarka pozioma

źródło: https://maszynydodrewna.com/katalog-maszyn/wiertarki/wiertarki-poziome

Jakie zalety ma giełda maszyn stolarskich?

Giełda maszyn stolarskich nie różni się od dowolnej giełdy samochodowej. Dodatkowym atutem jest też możliwość przeglądania jej oferty za pośrednictwem Internetu, co w znacznym stopniu upraszcza proces weryfikacji wstępnej. Wchodząc na odpowiednią stronę zyskujesz możliwość przeglądania całej oferty nie tylko pod kątem przydatności, ale też cen. W odróżnieniu od zakupu w konkretnej firmie zaletami kupowania na giełdzie są:

  • znacznie większa różnorodność asortymentu,
  • dostęp do ofert z terenu całego kraju, co pozwala na wybór sprzedającego z siedzibą w niewielkiej odległości i ograniczenie kosztów transportu,
  • możliwość negocjacji cen.

Niestety ujemną stroną giełdy często jest to, że nie masz możliwości dokładnego sprawdzenia stanu technicznego maszyny. Wystawcy to w znacznej części osoby prywatne lub niewielkie firmy, które w ogłoszeniach zamieszczają tylko tyle informacji, ile chcą przekazać ewentualnemu nabywcy. W konsekwencji nie masz gwarancji, że wybrane przez ciebie maszyny stolarskie nie miały poważnych uszkodzeń czy są tuż przed kapitalnym remontem.

piła formatowa

Piła formatowa źródło: https://maszynydodrewna.com/katalog-maszyn/pily/pilarki-formatowe-2

Maszyny do drewna od sprawdzonego dostawcy

Alternatywą dla zakupu wyposażenia w miejscu takim jak giełda maszyn stolarskich jest wybór oferty sprawdzonego dostawcy maszyn do drewna, który od lat specjalizuje się w dystrybucji sprzętu z drugiej ręki. Jedną z najważniejszych zalet takiego rozwiązania jest gwarancja sprawności sprzętu. Firma zajmująca się dystrybucją dokłada wszelkich starań, aby utrwalać renomę i cieszyć się dobrą opinią wśród klientów. Dlatego dba też o stan techniczny sprzedawanych produktów.

Chociaż asortyment z reguły jest mniej zróżnicowany, to możesz liczyć na to, że kupisz maszyny do drewna po przeglądzie technicznym, konserwacji i wymianie wrażliwych części. Dodatkową korzyścią jest też szereg usług dodatkowych, takich jak serwis techniczny czy wsparcie w zakresie wyboru odpowiedniego modelu. U dystrybutora możesz też skorzystać z dofinansowania i wziąć maszynę w leasing.

EMI Maszyny do drewna – sprawdzony dystrybutor

Jeśli poszukujesz wyposażenia do stolarni i interesują cię dobrej jakości, w pełni sprawne maszyny używane, skieruj swoje kroki do firmy EMI Maszyny do drewna. Jako doświadczony dystrybutor, który istnieje na rynku od 1991 roku, a od 2002 roku zaopatruje klientów w używane maszyny stolarskie zapewnia ona nie tylko bogaty, ale też sprawdzony asortyment.

W EMI znajdziesz zarówno maszyny do drewna o ogólnym przeznaczeniu, jak i wyspecjalizowane okleiniarki, grubościówki, czopiarki, spajarki do forniru i wiele innych. Firma dostarcza też sprzęt pomocniczy zapewniający higienę pracy. Wszystkie maszyny są opatrzone gwarancją i sygnowane logo znanych na rynku, cenionych marek. 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry