Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Składanie podajników śrubowych

przenośniki ślimakowe
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Każda maszyna składa się z setek różnych elementów, które muszą być idealnie do siebie dopasowane, żeby całość pracowała bez najmniejszych kłopotów. Przykładowo, duże i wytwarzane na zamówienie przenośniki ślimakowe mają dość prostą konstrukcję, ale trzeba się mocno skupić, żeby wszystkie komponenty były zamontowane we właściwy sposób. Wszystko musi przebiegać wedle ściśle ustalonego harmonogramu, by maszyna bezawaryjnie służyła przez bardzo długi czas.

Od małych detali do dużej całości

W pierwszej kolejności wytwarzane są pojedyncze części takie jak zwoje, wał, rynny, agregat, śruby, podstawki, itd. Każdy pojedynczy element musi być wykonany zgodnie z projektem technicznym (wykonanym przez Budrem) zawierającym wszystkie szczegóły dotyczące całego urządzenia. Gdy wszystkie składowe zostaną wytworzone, można przystąpić do ich montażu na właściwe miejsca. Należy w tym miejscu pamiętać o tym, że wszystko musi idealnie do siebie pasować. W przeciwnym wypadku zajdą komplikacje, które będą trudne do usunięcia.

Najpierw należy do wału o długości kilku metrów przymocować na wcisk zwoje, by utworzyć całościowy element odpowiedzialny za przenoszenie i mieszanie drobnych materiałów. W tym samym czasie do dolnej części rynny mocowane są podstawy, które mają za zadanie utrzymanie konstrukcji i właściwe podparcie dzięki którym przenośniki ślimakowe stoją cały czas w jednym miejscu. Do osłony wału należy zamontować elementy do zasypu i wysypu, przy pomocy których granulat jest umieszczany do środka urządzenia, a następnie z niego usuwany. Gdy konstrukcja nośna jest gotowa i przytwierdzona, można zamocować przygotowany wał ze zwojami, a do niego zamontować specjalnie wykonany silnik, który należy ustawić i przygotować tak, by działał bezawaryjnie przez wiele lat. Po czynnościach montażowych należy przetestować całe urządzenie i sprawdzić, czy wszystko działa jak należy, a następnie skorygować błędy mogące wpłynąć na działanie całości podczas codziennej pracy.

Przygotowanie przenośników ślimakowych do pracy

Przy tego typu maszynach szczególną uwagę trzeba zwracać na każdą część, która ma sprawić, że właściwie wykonane przenośniki ślimakowe będą pracowały bezawaryjnie przez bardzo długi czas. Faza montażu to jeden z kluczowych etapów produkcji, ale dobrze przeprowadzone działania przyczynią się do tego, że nie będzie konieczne częste serwisowanie. Żeby tak było, wszystkie komponenty muszą idealnie do siebie pasować, a każdy błąd może być bardzo kosztowny. Dlatego bardzo ważne jest, żeby zwracać szczególną uwagę nawet na najdrobniejszy element, bo żeby wszystko działało jak należy, trzeba zadbać o każdą część. Nawet najmniejszą śrubkę.