© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Przemysł
  • Prasa hydrauliczna – na co zwrócić uwagę przed wyborem i jaka jest najlepsza?

Prasa hydrauliczna – na co zwrócić uwagę przed wyborem i jaka jest najlepsza?

prasy hydrauliczne ramowe
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Odpowiednie urządzenia i maszyny, mogą w znacznym stopniu ułatwić pracę zakładu lub warsztatu. Dlatego, kupując poszczególne elementy wyposażenia, należy zastanowić się, do czego będzie wykorzystywany. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując prasę hydrauliczną.

Odpowiednie urządzenia i maszyny, mogą w znacznym stopniu ułatwić pracę zakładu lub warsztatu. Dlatego, kupując poszczególne elementy wyposażenia, należy zastanowić się, do czego będzie wykorzystywany. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując prasę hydrauliczną.

Prasa hydrauliczna – zastosowanie

Znajduje ona zastosowanie w warsztatach samochodowych, narzędziowniach, zakładach produkcyjnych oraz fabrykach. Wykorzystywana jest do obróbki plastycznej metali, w tym cięcia, prostowania, wciskania, wyciskania i przepychania, a także prasowania surowców wtórnych i proszków ceramicznych. Kolejnym zastosowaniem jest wulkanizacji gumy oraz pakowanie makulatury i wyciskanie owoców.

Prasa hydrauliczna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zastanawiasz się, jak wybrać prasę hydrauliczną? Przed zakupem musisz przeanalizować swoje potrzeby i wybrać, jakie parametry i elementy są dla Ciebie najważniejsze.

Wybierz rodzaj napędu – na rynku dostępnych jest kilka rodzajów napędów. Prasy hydrauliczne z napędem ręcznym uruchamiany jest tylko za pomocą pompy ręcznej. Jest to najprostszy i najtańszy, ale często też najbardziej niekomfortowy napęd stosowany w prasie. Są również egzemplarze z napędem nożnym – takie rozwiązanie pozwala na obsługiwanie urządzenia nie tylko za pomocą pompy ręcznej, a również pedału nożnego. Są również prasy hydrauliczno-pneumatyczne, które można podłączyć do kompresora.

Następnie dopasuj model korpusu. Możesz wybrać prasy hydrauliczne ramowe Hidrogarne, które wykorzystuje się w warsztatach samochodowych – służą do wyciskania i wciskania łożysk oraz innych elementów, które wymagają dużej siły nacisku. Są również pracy wysięgowe, których korpus ma kształt litery C. Charakteryzują się bardzo łatwym dostępem do stołu roboczego z każdej strony prasy. Dostępne są również uniwersalne prasy hydrauliczne, które umożliwiają wykonywanie zróżnicowanych prac.

Bardzo ważna jest również moc prasy, która wpływa na to, jak grube materiały można będzie z jej pomocą obrabiać. Najbardziej popularne modele, które są dostępne to:

  • prasa hydrauliczna 20t,
  • prasa hydrauliczna 30t,
  • prasa hydrauliczna 50t,
  • prasa hydrauliczna 100 ton.

To, jaki model będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, zależy od tego, do czego chcesz wykorzystywać prasę. Zwróć uwagę na moc, korpus oraz rodzaj napędu. Jeżeli szukasz profesjonalnej prasy hydraulicznej, to duży wybór znajdziesz na http://inte.com.pl/hydrauliczne-prasy-hidrogarne-hiszpania.html.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry