Transport dóbr sypkich, od cząsteczek pyłu po obiekty wielkości piłki tenisowej, szybki, bezpieczny i tani - to zadanie dla specjalistów i ekspertów. Aerzen rozwiązuje ten problem poprzez ofertę nowych maszyn do transportu pneumatycznego.

Około 90% kosztów życia (Life Cycle Costs - LCC) to koszty związane ze zużyciem energii. Dlatego też największym wyzwaniem jest ich ograniczenie. Aerzen podejmuje to wyzwanie za pomocą bezolejowych dmuchaw rotacyjnych, sprężarek rotacyjnych jak też niskociśnieniowych sprężarek śrubowych. Oszczędności energetyczne sięgają do 15%, pozwalając na zwrot inwestycji do 2 lat użytkowania maszyny.

Delta Blower: odporny, wytrzymały maratończyk

Agregaty Aerzenera łączą w sobie 150 lat tradycji liderowania w dziedzinie rozwoju dmuchaw rotacyjnych. I są one bardziej innowacyjne niż kiedykolwiek. Nowa E-aranżacja maszyn redukuje zużycie energii o ok. 4%. Aerzen zastosował wiele innowacji w ostatnich rozwiązaniach. Jako rezultat to sprężanie powietrza i neutralnych gazów w zakresie 30-15000 m3/h w zakresie nadciśnień do 1000 mbar i podciśnienia do 500 mbar. W zasadzie jedynym co pozostaje niezmienne to niezwykła niezawodność i długowieczność agregatów.

Delta Hybrid: „debeściak” z dwóch światów konstrukcyjnych

Delta Hybrid jest pierwszą na świecie sprężarką rotacyjną i scala w sobie zalety dmuchawy i techniki sprężarkowej. Oferuje także lepsze parametry w zakresie nadciśnienia do 1500 mbar oraz podciśnienia do 700 mbar. Siedem patentów czynią Delta Hybrid nie tylko najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w technice sprężarkowej, ale także najbardziej efektywnym energetycznie potencjałem do 15% oszczędności energetycznych.

Delta Screw: siłacz do najtrudniejszych zadań

Sprężarki Delta Screw zostały skonstruowane do sprężania neutralnych gazów jak powietrze czy azot. Jednakże ich niezwykła wszechstronność zapewnia możliwość zastosowania do sprężania innych gazów procesowych czy też w technice próżniowej. W zakresie przepływów 120 -15000 m3/h przy nadciśnieniach do 3500 mbar i podciśnieniach do 850 mbar Aerzen pozostaje największym oferentem tego typu urządzeń na rynku. Dodatkowo wprowadzana na rynek E-aranżacja powoduje zmniejszenie energochłonności maszyn do 6%.

Ważnym aspektem zastosowań maszyn w dziedzinie transportu pneumatycznego jest certyfikat Atex, szczególnie w strefach dużego zapylenia, transportu dóbr łatwopalnych czy eksplozyjnych. Aerzen zapewnia konstrukcję swoich urządzeń zgodnie z wytycznymi Atex oraz może dopasować się do specyficznych wymagań użytkownika.