Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szerokie zastosowanie papieru antypoślizgowego

 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

W przemyśle w różnych gałęziach działalności wykorzystywane są materiały antypoślizgowe. Szczególnie szeroko są one rozpowszechnione w przypadku organizowania transportu. Przykładem niech będzie papier antypoślizgowy. Sprawdźmy, jakie są jego właściwości i możliwości zastosowania.

Czym jest papier antypoślizgowy?

Elementem antypoślizgowym wykorzystywanym w transporcie może być papier o takich właściwościach. Oferuje go między innymi firma pro-trans.pl, która ma w asortymencie papier antypoślizgowy Antim®. Skutecznie pozwala on na zwiększenie współczynnika tarcia pomiędzy warstwami towaru umieszczonymi na palecie.

Papier antypoślizgowy dostępny jest w kilku wersjach gramaturowych do wyboru. Może być pocięty na odcinki o wymiarach standardowych od 750 mm na 1150 mm do nawet 980 mm x 1180 mm. Papier dostępny jest w rolkach, co ułatwia jego przycinanie na miejscu i dopasowywanie pod konkretną długość u klienta.

Jak wykorzystuje się papier antypoślizgowy w praktyce?

Przy organizowaniu transportu towarów bardzo ważne jest, aby pozostawał on na swoim miejscu na palecie podczas długiej drogi. Do takich celów można wykorzystać papier antypoślizgowy, który zabezpieczy nasz ładunek przed przesuwaniem się na palecie i skutecznie ustabilizuje paletę w transporcie. Można go wykorzystać jako zabezpieczenie powierzchni dóbr przed ryzykiem uszkodzenia w wyniku przesuwania się towaru np. podczas pokonywania zakrętów.

Korzyścią wynikającą z zastosowania papieru antypoślizgowego jest i to, że redukuje on konieczność zużycia stretch folii. Można dzięki niemu uzyskać możliwość ułożenia większej ilości towaru na palecie, ponieważ daje lepszą stabilizację. Finalnie towar dociera do docelowego klienta w takiej samej jakości i stanie, w jakiej opuścił nadawcę.

Producenci papieru antypoślizgowego sprawdzili, że przy jego zastosowaniu towar na palecie, bez konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń, nie zsunie się nawet przy przechyleniu do 50 stopni.