Jak wybrać idealną sprężarkę? Najważniejsze informacje

idealna sprezarkaSprężarka sprężarce nierówna – przekonali się o tym Ci, którzy mieli okazję zmierzyć się z koniecznością dokonania tego jakże trudnego wyboru. Każde urządzenie, choć jest sprzedawane pod jedną nazwą, różni się parametrami oraz specyfikacją.

Kompresor zwany też sprężarką to urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu. Przyda się w każdym zakładzie produkcyjnym. Czyszczenie trudno dostępnych miejsc przy użyciu sprężonego powietrza oraz zapewnienie czystości linii produkcyjnych – wszystko to i wiele więcej można wykonać przy użyciu tej praktycznej maszyny. Co należy sprawdzić przed zakupem?

Jakie są rodzaje sprężarek?
Zanim ktokolwiek wybierze sprężarkę, musi najpierw ustalić, jaki rodzaj zaspokoi jego oczekiwania. Do najpopularniejszych zalicza się sprężarki śrubowe i tłokowe, a w tym olejowe i bezolejowe. Jeżeli ktoś potrzebuje prostego urządzenia do podstawowych zastosowań, to wystarczy mu kompresor olejowy o pojemności zbiornika maks. 100 l, ciśnieniu roboczym 9 bar i mocy maks. 3 KM. W tym przypadku nie ma sensu wybierać spośród urządzeń z najwyższej półki cenowej.

Kompresor stacjonarny a przenośny
W ofercie zainteresowani znajdą kompresory stacjonarne i przenośne. Który będzie lepszy? Zależy, jakie ma mieć zastosowanie. Sprężarka, która będzie używana tylko w jednym miejscu, może być stacjonarna. Osobom, które lubią pracę na działce, majsterkowanie w garażu i w wielu innych miejscach, na pewno bardziej przyda się mobilna, czyli przenośna. Natomiast do dużych firm produkcyjnych z pewnością bardziej przydatne będą mocniejsze urządzenia marki BOGE.

Obsługa i współpraca z innymi urządzeniami
Sprężarka może być używana samodzielnie lub też w połączeniu z różnymi narzędziami pneumatycznymi. Dzięki temu jej funkcjonalność wzrasta. Warto wobec tego sprawdzić, czy kompresor może współpracować z innymi narzędziami. Ostateczna decyzja w tej sprawie jest kwestią bardzo indywidualną, bo to zależy od tego, do czego ktoś będzie to urządzenie wykorzystywał. Trzeba również zwrócić uwagę na łatwość obsługi. Niektórym zależy na prostym urządzeniu w firmie. Musi wobec tego za takim właśnie się rozejrzeć.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL