© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Przemysł
  • SSAB przedstawia nowy zakres wymiarowy blach grubych

SSAB przedstawia nowy zakres wymiarowy blach grubych

 |  Redakcja  |  Przemysł

Na potrzeby blach grubych o dużej masie, firma SSAB rozszerzyła zakres wymiarowy, a także zwiększyła maksymalną masę blach. Teraz dostępne są blachy o masie sięgającej 18 ton, dzięki czemu można je wykorzystać do większej gamy zastosowań w bardziej efektywny kosztowo sposób. Nowe formaty, odpowiadające właściwemu zakresowi wymiarowemu, są dostępne w przypadku każdego gatunku blach.

„Jesteśmy teraz w stanie zaoferować klientom bardziej kompletny zakres produktów”, mówi Jenny Brandberg Hurtig, Product Manager w firmie SSAB. „Blachy grube o dużej masie, które są teraz dostępne w prawie dwa razy większym rozmiarze w porównaniu z wcześniejszymi wersjami, zapewniają widoczne oszczędności zwłaszcza w przypadku centrów serwisowych, które mogą rozmieszczać cięte detale w bardziej wydajny sposób. Dodatkowo, w procesie produkcji powstaje dużo mniej złomu. Jesteśmy również w stanie obsłużyć większą liczbę klientów, oferując im cięższe i dłuższe blachy grube, które mogą być używane w przypadku większej liczby zastosowań”.

Korzystając z nowych blach grubych o dużej masie, oferowanych przez firmę SSAB, centra serwisowe mogą zwiększyć swoją wydajność nawet o 6 - 7%. W przypadku niektórych zastosowań, obejmujących m.in. szyny i zębatki, stosowanie większych blach grubych oznacza również ograniczenie spawania, co z kolei przekłada się na wzrost bezpieczeństwa i wydajności.

Grube blachy o dużej masie są dostępne w wersjach sięgających 18 ton, natomiast wcześniej oferowane były blachy o masie do 11 ton. Maksymalna grubość blachy wynosi obecnie 160 mm, jednak prowadzone są nieustanne prace badawczo-rozwojowe, nakierowane na stworzenie jeszcze grubszych blach. W przypadku każdego gatunku stali, z jakiej wykonuje się blachy, maksymalna szerokość, długość i grubość blachy są określane w ramach programu produkcji. Poza grubością, blachy grube o dużej masie charakteryzują się wysoką jakością, która przejawia się w spójnych właściwościach występujących na całej grubości tych blach.

W nowych, większych formatach dostępne są blachy produkowane przez firmę SSAB ze wszystkich gatunków stali – od wysokowytrzymałej stali konstrukcyjnej, stali trudnościeralnej do standardowej stali konstrukcyjnej. Nowy zakres wymiarowy blach grubych dostępny jest w typowych zamówieniach z huty.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry