Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Planujesz wesele? Sprawdź wyjątkowe pomysły na wesele nad jeziorem lub ślub w plenerze

wesele w lesie
 |  Artykuł partnera  |  Podróże

Od ogrodu po jezioro, każde miejsce na ślub w plenerze ma swój niepowtarzalny charakter i urok. Trudno się dziwić, naturalne otoczenie może zapewnić niewiarygodnie malownicze tło dla ceremonii i przyjęcia weselnego. Gdzie warto wyprawić taką uroczystość? Jakie zalety ma ślub w plenerze? Zapoznaj się z poniższym artykułem. Miłej lektury!

Bajkowa ceremonia ślubna w otoczeniu lasu

Nie jest tajemnicą, że ślub to dla wielu osób bardzo stresujące wydarzenie. Od procesu planowania aż do samego wielkiego dnia – Pary Młode odczuwają szereg różnych, często skrajnych emocji. 

Jednym z kluczowych pytań, na które w trakcie tych wyjątkowych przygotowań będziesz musiał znaleźć odpowiedź, jest to, czy planujesz urządzić uroczystość w pomieszczeniu, czy na zewnątrz? 

Jeśli zdecydujesz się na wesele na świeżym powietrzu, możesz stworzyć naprawdę niepowtarzalny klimat przyjęcia przy minimalnej liczbie dekoracji. Natomiast w przypadku ślubu w pomieszczeniu, być może będziesz musiał włożyć dodatkowy wysiłek w ozdobienie wnętrza, aby przekształcić salę weselną w miejsce dopasowane do motywu przewodniego Twojej imprezy. 

Tymczasem, ślub i wesele w lesie to najpiękniejsze, naturalne dekoracje – wykonane przez niezwykłą naturę. Wyobraź sobie uroczystość w otoczeniu lasu, z powolnym podmuchem wiatru, relaksującymi widokami, śpiewem ptaków i naturalnym oświetleniem. Czy to nie brzmi doskonale? Uroczystości na świeżym powietrzu charakteryzują się malowniczym i przyjemnym krajobrazem. 

Wyjątkowa ceremonia zaślubin przy jeziorze 

Z racji tego, że miejsce zaślubin to miejsce, w którym dzieją się najbardziej podniosłe i wzruszające chwile, to zdecydowanie uważamy, że uroczystości w otoczeniu jeziora zasługują na szczególną uwagę. Niepowtarzalna ceremonia i przyjęcie ślubne przy wodzie urzeknie nie tylko Parę Młodą, ale także wszystkich zebranych gości. 

Ślub i wesele nad jeziorem to doskonała opcja dla miłośników natury i rustykalnych klimatów. Ale nie tylko, ponieważ ceremonie na świeżym powietrzu doskonale wpisują się także w styl glamour. Coraz częściej Pary Młode wyprawiające wesele w motywie glamour, decydują się na imprezę na świeżym powietrzu. Dodając efektowne świece, eleganckie tkaniny i ozdoby kwiatowe, można stworzyć naprawdę stylowe i wyrafinowane dekoracje, które w otoczeniu jeziora  będą prezentować się jeszcze bardziej magicznie i luksusowo. 

Gdzie urządzić ślub w plenerze? 

Poszukując idealnego miejsca na uroczystość zaślubin na świeżym powietrzu, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę Hotel Natura Residence Business & SPA, położony w sąsiedztwie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. 

Ślub w plenerze na Śląsku to świetna propozycja dla każdego miłośnika niezapomnianych przyjęć w towarzystwie naturalnej i błogiej atmosfery. Hotel Natura Residence Business & SPA to nowoczesne i wyrafinowane miejsce na przyjęcie weselne, otoczone malowniczą roślinnością i niezwykłymi widokami. 

Co więcej, obiekt ten oferuje nie tylko organizację ślubów w plenerze, ale stanowi również doskonały punkt do organizacji konferencji czy spędzenia niezapomnianego weekendu we dwoje. Hotel SPA Śląsk to także klimatyczna restauracja, serwująca przepyszne dania. 

Ślub w plenerze – dlaczego warto zdecydować się na taką formę?

Ślub to więź dwojga ludzi, którzy postanawiają dzielić wspólne życie, a kiedy cała ceremonia odbywa się w otoczeniu natury, wszelkie towarzyszące jej emocje odczuwane są jeszcze intensywniej. Wesela na świeżym powietrzu mają wiele atutów, które coraz częściej przyciągają narzeczonych do właśnie tego formatu. Ślub w plenerze to wyjątkowe połączenie z naturą, malownicze dekoracje, naturalne światło, zapierające dech w piersiach kadry i wiele wzruszających momentów. I choć organizacja ceremonii ślubnej w otoczeniu natury wiąże się z szeregiem wyzwań, to są one zdecydowanie warte wysiłku, jeśli organizujesz jedyny w swoim rodzaju ślub, którego nikt tak szybko nie zapomni.