Czy ponowne finansowanie zawsze warto?

To bardzo ważne pytanie, które wszyscy właściciele domów powinni zadawać sobie pytanie zarówno na samym początku, jak i pod koniec procesu ponownego finansowania. Odpowiedź na to pytanie może pobudzić właściciela domku do zbadania ponownego finansowania lub przekonać właściciela domu do sporządzenia streszczenia myśli na temat ponownego finansowania na chwilę i skoncentrowania się na innym aspekcie posiadania domu.

Ustanowienie celów finansowych

To powinien być pierwszy krok w procesie określania, czy warto wesprzeć finansowanie. Bez tego etapu właścicielem domu do wynajęcia nie może dokładnie odpowiedzieć na pytanie o wartość dofinansowania, ponieważ właścicielem domu do wynajęcia może nie w pełni zrozumieć jego własne cele finansowe. Chociaż cele finansowe mogą mieć zakres od jednego do drugiego, najbardziej podstawowym pytaniem jest pytanie, czy bardziej znaczącym celem jest długoterminowe oszczędności czy zwiększony miesięczny przepływ środków pieniężnych. Jest to ważne, ponieważ ponowne finansowanie może osiągnąć te dwa cele.

Czy chcesz zaoszczędzić pieniądze w długim okresie?

Właściciele domów, którzy osiągnęli cel oszczędzania pieniędzy na dłuższą metę, powinni rozważyć opcje ponownego finansowania, takie jak niższe stopy procentowe lub krótsze warunki pożyczki. Obydwie opcje mogą znacznie obniżyć wysokość odsetek, jaką właściciel domów płaci pożyczką. Jest to istotne, ponieważ płacenie mniejszych odsetek przyniesie większe oszczędności.

Rozważmy przykład, w którym właściciel domu ma istniejące zadłużenie w wysokości 100 000 USD, oprocentowanie w wysokości 6,25% oraz okres pożyczki 30 lat. Tylko poprzez skrócenie pożyczki do 15 lat właścicielem domu do wynajęcia może znacznie zmniejszyć kwotę, która jest wypłacana odsetek w trakcie trwania pożyczki. Ta opcja spowoduje również wzrost miesięcznych płatności dokonywanych przez właściciela domów. Dlatego ten rodzaj opcji ponownego finansowania może być dostępny tylko dla tych, którzy mają wystarczającą ilość środków pieniężnych, aby zrekompensować wzrost miesięcznych płatności.
 
Chcesz zwiększyć miesięczny przepływ środków pieniężnych?

Niektórzy właściciele domów mogą mieć wybrany cel zwiększania miesięcznego przepływu środków pieniężnych. Dla tych właścicieli domów całkowite oszczędności mogą nie być tak ważne jak mieć więcej pieniędzy dla nich co miesiąc. Właściciele tych firm mogą rozważyć możliwość ponownego finansowania, w ramach której mogą przedłużyć okres ich udzielania. Oznacza to, że będą spłacać istniejące zadłużenie przez dłuższy okres czasu. Właściciel domów będzie płacił więcej odsetek w dłuższej perspektywie, ale osiągnie swój cel niższych miesięcznych płatności i zwiększonego przepływu środków pieniężnych.

Jak ponowne finansowanie wpływa na potrącenie podatku?

To kolejny poważny problem dla właścicieli domów, którzy są zainteresowani zbadaniem możliwości ponownego finansowania. Odsetki zapłacone od kredytu mieszkaniowego często podlegają odliczeniu od podatku. Właściciel domów, którzy dokonują ponownej finansów w sposób, w wyniku czego roczne oprocentowanie jest niższe, może mieć negatywny wpływ na ich strategię podatkową. Konsekwencje tego typu szans mogą być wzmocnione dla właścicieli domów, którzy byli wcześniej poniżej znacznej linii podatkowej. Znaczny spadek kwoty zapłaconych odsetek będzie oznaczał znaczne zmniejszenie odliczenia właściciela domów. To zmniejszone odliczenie może spowodować, że właściciel domu będzie w całkowicie innym segmencie podatkowym i może skończyć kosztowanie pieniędzy właściciela domów w dłuższej perspektywie. Z tego powodu właściciele domów, którzy rozważają ponowne finansowanie, powinni mieć przygotowanego specjalisty ds. Przygotowania podatkowego, aby rozważyć ponowne finansowanie spłat na podstawie zeznania podatkowego przed podjęciem decyzji.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL