Czy nadszedł czas na finansowanie?

Czy do re-finance jest pytaniem właściciela domu może zadawać sobie wiele razy, gdy mieszkają w domu. Ponowne finansowanie polega zasadniczo na wypożyczenie jednej pożyczki hipotecznej na spłatę istniejącej pożyczki. Może to brzmieć dziwnie na początku, ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, kiedy to się odbywa prawidłowo, może to powodować znaczne oszczędności dla właściciela domu w trakcie trwania pożyczki. Jeśli istnieje potencjalne ogólne oszczędności, warto rozważyć ponowne finansowanie. Istnieją pewne sytuacje, które powodują, że dofinansowanie jest warte. Te sytuacje mogą obejmować poprawę sytuacji kredytowej właścicieli domów, gdy sytuacja finansowa właścicieli domów ulegnie poprawie, a kiedy krajowe stopy procentowe spadną. W tym artykule zbadać każdy z tych scenariuszy i omówić, dlaczego mogą uzasadnić ponowne finansowanie.

Kiedy poprawisz wyniki kredytowe

Istnieje obecnie tak wiele opcji pożyczki na życie, że nawet ci z niską stopą kredytu prawdopodobnie znajdą pożyczkodawcę, który może im pomóc w realizacji swojego marzenia o zakupie domu. Jednak ci, którzy mają słabe kredyty, mogą oferować niekorzystne warunki pożyczkowe, takie jak wysokie stopy procentowe lub zmienne stopy procentowe, zamiast stałych stóp procentowych. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawca uważa, że ​​właściciele domów mają większe ryzyko niż inne ze względu na ich słaby kredyt.

Na szczęście dla osób z ubogą kredytową wiele błędów kredytowych można naprawiać w czasie. Niektóre finansowe skazy, takie jak bankructwa po prostu znikają po kilku latach, a inne skazy, takie jak częste opóźnienia w płatnościach można zminimalizować poprzez utrzymanie korzystniejszej dokumentacji spłat zadłużenia i wykazanie zdolności do spłaty istniejących długów.

Kiedy ocena kredytowa właściciela domu znacznie się poprawia, właściciel domu powinien zapytać o możliwość ponownego finansowania bieżącego kredytu hipotecznego. Wszyscy obywatele mają prawo do bezpłatnego rocznego sprawozdania kredytowego z każdego z trzech największych biur raportowania kredytów. Właściciele domów powinni skorzystać z tych trzech raportów, aby sprawdzić ich kredyty każdego roku i określić, czy ich kredyt znacznie się zwiększył. Gdy zauważą znaczny wzrost, powinni rozważyć skontaktowanie się z kredytodawcami w celu ustalenia stawek i warunków, które mogą oferować.

Kiedy sytuacja finansowa ulegnie zmianie

Zmiana sytuacji finansowej właściciela nieruchomości może również uzasadniać zbadanie procesu ponownego finansowania. Właściciel domów może znaleźć się znacznie więcej pieniędzy ze względu na zmianę miejsc pracy lub znacznie mniej pieniędzy z powodu zwolnienia lub zmiany kariery. W każdym przypadku właścicielem domu do wynajęcia powinien zbadać możliwość ponownego finansowania. Właściciel domów może zauważyć, że podwyższenie płacy może pozwolić im na uzyskanie niższej stopy procentowej.

Alternatywnie właściciel domu, który traci pracę lub ma wypłatę w wyniku zmiany kariery, może liczyć na refinansowanie i konsolidację długów. Może to spowodować, że właściciel domu płaci więcej, ponieważ niektóre długów są pobierane przez dłuższy okres czasu, ale może to doprowadzić do niższej miesięcznej opłaty dla właściciela domu, co może być korzystne w tym momencie jego życia.

Kiedy spadek stóp procentowych

Spadek stóp procentowych jest jednym z sygnałów, które wysyła wielu właścicieli domów do ich pożyczkodawców, aby omówić możliwość ponownego finansowania ich domu. Niższe stopy procentowe są z pewnością atrakcyjne, ponieważ mogą powodować ogólne oszczędności w trakcie udzielania pożyczki, ale właściciele domów powinni również zdawać sobie sprawę, że za każdym razem, gdy stopy procentowe spadają, nie jest uzasadnione ponowne finansowanie domu. Ostrzeżeniem dotyczącym ponownego finansowania w celu skorzystania z niższych stóp procentowych jest to, że właściciel domu powinien dokładnie ocenić sytuację w celu zapewnienia, że ​​koszty zamknięcia związane z refinansowaniem nie przekraczają ogólnych korzyści oszczędnościowych uzyskanych dzięki uzyskaniu niższej stopy procentowej. Jest to znaczące, ponieważ jeśli koszt ponownego finansowania jest wyższy niż oszczędności procentowe, właściciel domu nie korzysta z dofinansowania i może faktycznie stracić pieniądze w procesie.

Matematyka związana z określeniem, czy faktyczne oszczędności nie są zbyt skomplikowane, ale istnieje możliwość, że właściciel domu popełni błędy w tych typach obliczeń. Na szczęście istnieje wiele kalkulatorów dostępnych w internecie, które mogą pomóc właścicielom domów w celu ustalenia, czy warto ponownie sfinansować.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL