Wybór Kredytodawcy

Wybór pożyczkodawcy jest bardzo ważną częścią procesu ponownego finansowania domu. Znajomość różnych opcji ponownego finansowania i wiedząc, jak działa każda z tych opcji, jest bardzo ważna, ale w ogóle nie ma sprawy, jeśli właścicielem domu do wynajęcia nie jest w stanie znaleźć pożyczkodawcy, który chce oferować im stawki i terminy, których szukają. Wybór pożyczkodawcy może być długotrwały i trudny proces, ale istnieją pewne sposoby, aby ułatwić. Jedynym prostym sposobem ułatwienia jest poproszenie o poradę od znajomych lub członków rodziny, którzy niedawno sfinansowali finansowanie. Dodatkowo właściciele domów mogą przeprowadzać własne badania w celu ustalenia, które kredyty mogą zaoferować im najlepszą stawkę. Wreszcie właściciel domu powinien określić, czy finanse powinny być czynnikiem rządzącym w wyborze pożyczkodawcy. Co zaskakujące, w większości przypadków nie jest.

Poproś o poradę od znajomych i członków rodziny

Przyjaciele i członkowie rodziny, którzy niedawno refinansowali, mogą być najcenniejszym zasobem najemcy w procesie wyboru kredytodawcy. Ci przyjaciele i członkowie rodziny są tak cenni, ponieważ najprawdopodobniej chętnie zaoferują Ci całkiem szczerze zdanie pożyczkodawcy. Opinia ta może być pozytywna lub negatywna, ale w każdym przypadku jest użyteczna dla właściciela domu. Jeśli opinia jest negatywna, właściciel domu może usunąć kredytodawcę z listy kredytodawców do rozważenia. Z drugiej strony, jeśli kredytodawca jest wysoce zalecane, właścicielem domu do wynajęcia może uważać ten kredytodawcy bardziej uważnie.

Sklep porównawczy

Właściciele domów, którzy chcą wiedzieć, który kredytodawca oferuje im najlepszą stopę procentową i warunki finansowe, powinien zrobić wiele porównania zakupów. Właściciele domów mogą nawet rozważyć wnioski o wycenę od każdego z kredytodawców. Powinno to jasno stwierdzić, które kredytodawcy są skłonni oferować bardziej korzystne stawki właścicielowi domu. Porównując te cytaty, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, aby zapewnić prawidłowe porównywanie ofert. Na przykład każda wycena powinna zostać podzielona w celu określenia miesięcznych oszczędności, całkowitych oszczędności itp. Wszystkie te dane statystyczne znacznie ułatwią właścicielowi domów podejmowanie mądrych decyzji, gdy nadejdzie czas.

Rozważyć więcej niż finanse

Wreszcie, podczas gdy stopy procentowe, pożyczki i inne kwestie finansowe są z pewnością ważne, żaden z nich nie jest ważniejszy niż traktowany sprawiedliwie przez pożyczkodawcę. Z tego powodu właściciel domu powinien dokładnie rozważyć wszystkich swoich kredytodawców i powinien ustalić, czy czują się tak, jakby kredytodawca reagował na jego potrzeby. Na przykład pożyczkodawcy, który nie zwraca telefonicznie we właściwym czasie lub odpowiada na pytania w sposób wierny i dokładny, nie może być idealnym pożyczkodawcą dla właściciela domu, nawet jeśli jest pożyczkodawcą oferującym najbardziej korzystne ceny.

Dodatkowo, właściciele domów powinni ufać swoim instynktom w odniesieniu do ich zaufania do pożyczkodawcy. Niektórzy kredytodawcy po prostu nie wydają się wiedzieć, o czym mówią. Właściciele domów mogą być skłonni unikać tych osób, ponieważ w trakcie procesu ponownego finansowania mogą w końcu wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Odwrotnie, niektórzy właściciele domów mogą być natychmiast pod wrażeniem uczciwości i inteligencji innego pożyczkodawcy. W większości przypadków właścicielem domu do wynajęcia prawdopodobnie wybierze drugiego pożyczkodawcę, o ile stawki oferowane przez każdego kredytodawcę są porównywalne.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL