Używanie Analytics do wykrywania oszustw

Jedną z najbardziej przerażających form oszustwa w sieci jest oszustwo. To kosztuje marketingowców i reklamodawców ogromną ilość pieniędzy rocznie. Na szczęście można odkryć oszustwa dotyczące kliknięć i chronić się, jeśli wiesz, jak. Ważne jest, aby to zrobić, ponieważ kliknięcie oszustwa to ponad pięć miliardów dolarów.

Ile kliknięć z tego samego adresu IP?

Sprawdź, jak długo kliknięcia pochodzą z tego samego adresu IP i porównać je ze wszystkimi innymi kliknięciami, aby sprawdzić, czy jest to kliknięcie w błąd. Jeśli sprawdzisz wystarczająco dużo, znasz wzorzec dla własnej witryny i wiesz, kiedy coś jest nie tak, możesz w razie potrzeby zablokować ten konkretny adres IP (jeśli jest to statyczny adres IP). Informacje te można znaleźć w dzienniku serwera.

Użyj usługi podobnej do ClickReport.com

Dzięki tej usłudze można uzyskać wiele informacji o Twoich potrzebach związanych z PPC, takich jak data, godzina, adres IP, lokalizacja, słowa kluczowe i wiele więcej. To świetny sposób na ochronę inwestycji w marketing pay-per-click. Tyle się zgubisz w oszustwach kliknięć, więc świetnie, że możesz lepiej chronić się z tą usługą.

Test przeciwko ustalonym parametrom

Dobrym przykładem tego jest, aby upewnić się, że wprowadzanie danych jest dokładne. Nie pozwól ludziom wprowadzać fałszywych odpowiedzi w formularzach. Na przykład, jeśli formularz wymaga adresu, nie pozwól im umieścić we wszystkich 9-ciu kodu pocztowego. Z drugiej strony można wyciągnąć wszystkie dane z nieprawidłowymi kodami pocztowymi, sprawdzić je dalej, usunąć je i zablokować statyczne adresy IP, jeśli uważasz, że są to fałszywe konta.

Znajdź niedobory w systemie

Kiedy regularnie studiujesz analityki, pojawiają się wzorce i kiedy tak się stanie, możesz dowiedzieć się, co powoduje problemy, jeśli istnieje. Zawsze potrzebujesz pewnego rodzaju dowodu w przypadku oszustwa, a dowód znajduje się w danych, do których masz dostęp i może się uczyć.

Analytics pomaga wykrywać i zapobiegać oszustwom

Analytics oferuje sposoby wykrywania oszustw, a nawet ostrzegania o problemie. Jeśli prawidłowo skonfigurowasz dowolny typ systemów analitycznych - nawet Google AdWords - często możesz wykryć oszustwa i jak najszybciej ją zablokować.

Ważne jest, aby zrobić wszystko, co w jej mocy, aby zapobiec oszustwom. Może to wpłynąć na twoje zyski w ogromny sposób. Może nawet doprowadzić do ruiny całej firmy. Ale jeśli używasz analityki do wykrywania oszustw, możesz być jednym z inteligentnych właścicieli firm, które zmniejszają szkody, które może powodować przez złapanie ich.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL