Dlaczego warto zawsze kopia zapasowa danych

Posiadanie kopii zapasowej w życiu jest zawsze istotne. Jeśli kiedykolwiek mamy jakieś problemy z oponą w naszym samochodzie, w porzadku, bo jest zapasowa opona, która pomoże Ci przejść. Tworzenie kopii zapasowych danych jest ważne z tego samego powodu. Jeśli kiedykolwiek pojawią się problemy z Twoimi danymi, a raczej urządzeniem, na którym jest przechowywana, będziesz mógł oddychać lepiej, o ile nigdy nie zapomniałeś wykonać kopii zapasowych danych w pierwszej kolejności.

Poniżej wymieniono pięć najważniejszych powodów, dla których nigdy nie zapomnisz tworzyć kopii zapasowych danych jest tak bardzo ważne dla Ciebie i potencjalnie firmy.

1. Wykonywanie pracy dwukrotnie

Nikt nie chce czegoś nowego, że już skończyli. Pierwsza filozofia wielu osób pracujących żyje: "Zrób to dobrze po raz pierwszy". W ten sposób nigdy nie będziesz musiał się martwić o roboty po raz drugi.

Cierpienie na poważną awarię, a nie tworzenie kopii zapasowych danych, prawie zawsze zapewnia, że ​​ciężka praca, którą zrobiłeś po raz pierwszy, zniknie i oznacza absolutnie nic. Żadna osoba nie lubi robi innych rzeczy, zwłaszcza po tak ciężkiej pracy. Możesz temu zapobiec, tworząc kopię zapasową danych.

2. Proste odzyskiwanie

Żadna pojedyncza osoba na tej planecie nigdy nie popełniła błędu. Ludzie często popełniają błędy. Wirusy są zawsze otwierane przez osoby, które nie zwracają uwagi i nie wiedzą o tym osoby. Wypełnione wirusami e-maile mogą często prowadzić do przypadkowego usunięcia ważnych plików do pracy.

Jednak nie ma powodu, aby się obawiać, że sytuacje takie zdarzają się z Tobą, o ile wykonujesz często migawki swoich systemów. Będziesz wtedy mógł przywrócić najnowszą migawkę, jeśli dane zostały usunięte. To proste odzyskanie danych pomogło zapobiec wielu firmom.

3. Błąd biznesowy

Znaczna większość firm, które poniosły utratę danych, nie jest ponownie otwarta. Dzieje się tak dlatego, że firmy nie wykonują kopii zapasowych swoich danych. Gdyby tak się stało, za każdym razem, gdy utracą dane, będą mogli odzyskać wszystkie informacje. Wystarczy pomyśleć o przyszłości i przygotować się na najgorsze, możesz być jedną z niewielu firm, które nie zawiodą się, gdy tylko utracisz dane.

4. Konkurencyjność

Posiadanie kopii zapasowych danych może pomóc wyprzedzić konkurencję. W przedwczesnym wypadku katastrofy danych pierwsza sprawa odzyskania ma tę zaletę, że następny. Kiedy firma upadnie, często trudno jest im wrócić do miejsca, gdzie byli.

5. Audyty, podatki i archiwa

Większość firm ma obowiązek prowadzenia ewidencji działalności gospodarczej przez dłuższy okres; Czy to do celów podatkowych, czy też z powodu różnych przepisów. Łatwo założyć, że Twoje komputery są objęte ochroną, ponieważ masz wszystkie informacje na ten temat, ale jeśli masz jedną kopię czegokolwiek, może to być błąd w przyszłości. IRS nie zadba o problem z danymi; To tylko pokazać im, jak nie jesteś zgodny, pozwalając im cię ukarać.

Nigdy nie zapomnij tworzyć kopii zapasowych danych, ponieważ może to doprowadzić do awarii firmy i możliwych grzywien. Bądź odpowiedzialny i gotów na gorsze rzeczy. Dziękuję ci w przyszłości.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Positive SSL